HDMI vs VGA

vzzn

Kilopat
Başlıkta belirttiğim gibi kendim VGA Kullanıyorum lakin HDMI ve VGA arasındaki farklar nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özetle HDMI ile daha iyi görüntü kalitesi, çözünürlük ve düşük yenileme değerleri aktarılabilir. Ayrıca VGA ses aktarımı yapılamazken HDMI ile yapılabiliyor. Yeni nesil televizyon ve bilgisayarlarda genelde HDMI tercih edili

Bu kadar saçma bir soru olabilir dostum.

HDMI to VGA kullanman için, ekran kartında HDMI çıkışı olması gerek. Aynı zamanda monitörde de VGA girişi olması gerek.

Değişen bir şey olmaz. Ne de olsa sonuçta VGA görüntü. HDMI görüntü kalitesine yaklaşamaz bile. Ben HDMI to VGA kablo ile PS3'ü monitöre bağladım. Resmen çöp. PS2 kalitesinde. Çıkarttım. Kenara attım.

Bu kadar saçma bir soru olabilir dostum.

HDMI to VGA kullanman için, ekran kartında HDMI çıkışı olması gerek. Aynı zamanda monitörde de VGA girişi olması gerek.

Değişen bir şey olmaz. Ne de olsa sonuçta VGA görüntü. HDMI görüntü kalitesine yaklaşamaz bile. Ben HDMI to VGA kablo ile PS3'ü monitöre bağladım. Resmen çöp. PS2 kalitesinde. Çıkarttım. Kenara attım.
Sağ olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı