HDMI'ı SCART'a çeviren dönüştürücü nereden bulunabilir?

Bondrewd

Hectopat
Elimde eski bir tüplü televizyon var ve bir dönüştürücü ile bunu retro monitör olarak kullanmak istiyorum. HDMI çıkış veren bir bilgisayardan görüntü aktarımı yapmamı sağlayabilecek bir dönüştürücüyü nereden bulabilirim?

Google'a "HDMI to SCART" yazansan bir sürü seçenek karşına çıkar. Ama performansları ne olur bilemem. İyice araştırmanda fayda var.

Genelde uydu alım satım yapan veya telefoncularda da görebilirsiniz.
HDMI çıkışı buna nasıl vereceğim? HDMI to HDMI gibi bir şey ile mi?

Bunda HDMI SCART'a çevriliyor. Demek istediğinizi anlayamadım?
Galiba yanlış anlattım, bilgisayardaki HDMI kablo girişi ile verilen görüntü çıkışını Scart kablo girişi olan bir televizyona vermek istiyorum. Yani bana her iki ucu da giriş şeklinde olan HDMI'dan Scart'a giden bir çevirici lazım. Bu ürün gibi olmalı ancak tam tersi işlevinde.

Galiba yanlış anlattım, bilgisayardaki HDMI kablo girişi ile verilen görüntü çıkışını Scart kablo girişi olan bir televizyona vermek istiyorum. Yani bana her iki ucu da giriş şeklinde olan HDMI'dan Scart'a giden bir çevirici lazım. Bu ürün gibi olmalı ancak tam tersi işlevinde.

Hocam benim attığım ürün de aynı işlevi görüyor ama ek kablo almanız gerekiyor. Mesela HDMI input yerine HDMI kablosunu bağlayıp, SCART OUTPUT bölümüne de SCART kablosunu takıyorsunuz. Sonra gücü verip kabloları yerine bağlayıp kullanmaya başlıyorsunuz. Eğer kablo versiyonu istiyorsanız maalesef onu bulamadım bulursam atarım.

Hocam benim attığım ürün de aynı işlevi görüyor ama ek kablo almanız gerekiyor. Mesela HDMI input yerine HDMI kablosunu bağlayıp, SCART OUTPUT bölümüne de SCART kablosunu takıyorsunuz. Sonra gücü verip kabloları yerine bağlayıp kullanmaya başlıyorsunuz. Eğer kablo versiyonu istiyorsanız maalesef onu bulamadım bulursam atarım.
Anladım, sorduğum da tam olarak buydu. Yanına ek olarak iki kablo almam yetiyor sanırsam, teşekkürler.

Geri
Yukarı