HDMI'ı VGA'ya Dönüştürme

Ben deneyimlemedim fakat herkesin söyleyeceği şey hem dönüştürücü kullandığınız hem de görüntüyü VGA ile alacağınız için tam performans alamazsınız.

Merhaba. HDMI, VGA çıkışlı PC ekran kartına, sadece VGA girişli bir monitörü bağlarken, VGA yerine HDMI>VGA adaptörüyle ekran kartının HDMI portıundan çıkışla alıp deneyerek (çok merak ettiğim için) bağlamış ve bu ekran görüntüsünde fark görmemiştim. Ayni şekilde HDMI>VGA adaptörünü, hem HDMI hem VGA girişi olan 24" monitöre (PC monitörünü mini uydu alıcısıyla uydu TV'ye dönüştürürken) önce adaptörle (HDMI>VGA dönüşümle VGA kablosuyla) veya direk VGA girişinden VGA kablosuyla monitör portlarından bağladığımda, görünen görüntü kalitesinde bir farkı yine görmedim.

Yalnız HDMI>VGA dönüşümünde stereo olarak adaptörden çıkan ses sinyalini ses kuvvetlendiricili 1 veya 2 adet (kaskad olarak) hoparlöre verip sesi böyle almanız lazım. HDMI 'a direk HDMI kablosuyla bağlantıda, bu monitörün dahili bir çift hoparlörü varsa zaten HDMI ile hem sesi hem görüntüyü alıyorsunuz. HDMI>VGA adaptörlü ve direk HDMI kablosu kullanmak arasında, bu PC monitörünü TV'ye dönüştürürken (Monitör/TV olarak satılanların haricinde) oluşan tek farkı sadece bu oluyor.

Yalnız dönüştürücü (adaptör) kullanmanın bir kritiği olarak ; bazı çözünürlük & frekans ayarlarında monitöre hiç görüntü gitmeyebilir. Bu da uygun çözünürlük & frekans ayarlarıyla düzeltiliyor. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı