Headset kulaklıklar kafada göçme yaratır mı?

Zephyr

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternet üzerinden araştırmama rağmen sadece Ekşi Sözlük'te açılmış bir başlık gördüm o da silinmiş. İki gün önce Logitech G230 kulaklık aldım gayet rahat hiç ağrı yapmıyor sünger desteği var yani kulaklıkta bir sıkıntı yok ama daha önce headset kulaklık hiç kullanmamıştım kafamda bildiğiniz taktığım yerde göçük oluştu. Bu yazıyı siz arkadaşlardan da headset kullananlar olduğunu düşünerek buraya yazdım, dikkat çekmek istiyorum saçı kastetmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu insanda tam kafa bandının geçeceği yerde zaten bir göçük bulunur, yeni farkına varmış olabilir misiniz acaba? :) Bebeklerde yaklaşık 1 yaşına kadar kafa bölgesine baskı uygulanmaması gerekir, içeri göçebilir çünkü rahatlıkla. Ama büyüdükten sonra öyle kulaklık takarak göçtürmeniz pek mümkün değil sanıyorum. Bende de var o göçük, normal miyim bilmiyorum ama en azından yalnız değilsin. Ağrı yapmıyorsa dert edecek bir şey yok. (y)

Bebeklerde başın üst kısmında bıngıldak denen bir bölge vardır ve bu kısım bir süre esnek kalır. Kafatası ve bu kısım zamanla sertleşir ve artık şekil değiştirmez. Yani başımıza sert bir darbe falan almazsak. Zaten sert darbe alınsa da kafatası kırılır, yapı değişimi böyle olur.

Sen kafatasındaki o bölgeyi yeni keşfetmişsin. Oranın şekli aslında hep öyleydi arkadaşım.

Çoğu insanda tam kafa bandının geçeceği yerde zaten bir göçük bulunur, yeni farkına varmış olabilir misiniz acaba? :) Bebeklerde yaklaşık 1 yaşına kadar kafa bölgesine baskı uygulanmaması gerekir, içeri göçebilir çünkü rahatlıkla. Ama büyüdükten sonra öyle kulaklık takarak göçtürmeniz pek mümkün değil sanıyorum. Bende de var o göçük, normal miyim bilmiyorum ama en azından yalnız değilsin. Ağrı yapmıyorsa dert edecek bir şey yok. (y)

Sizi burda görmeyi beklemiyordum yine yardımıma yetiştiniz anlaşılan :D Kulaklığı kullanmaya başladıktan sonra fark ettim bahsettiğiniz bebekler ile alakalı konuyuda bildiğim için direk annemi aradım kafamda böyle bişey hatırlıyomusun diye, yok deyince bi telaşlandım. Aynı durumda birini daha görmek rahatlattı :)

Bebeklerde başın üst kısmında bıngıldak denen bir bölge vardır ve bu kısım bir süre esnek kalır. Kafatası ve bu kısım zamanla sertleşir ve artık şekil değiştirmez. Yani başımıza sert bir darbe falan almazsak. Zaten sert darbe alınsa da kafatası kırılır, yapı değişimi böyle olur.

Sen kafatasındaki o bölgeyi yeni keşfetmişsin. Oranın şekli aslında hep öyleydi arkadaşım.

Cidden daha yeni keşfettim galiba acayip tuhafıma gitti hele bir de internette aramalarda küçük bir soruna bakarken kanser olduğunuzu sanırsınızya aynı o duruma geldim :D

G332 SE kullandım 6 ay boyunca aynı sorunu bende yaşadım ancak kafamda öyle bir göçük yoktu kullanmadan önce saçı ezdiğini de hiç zannetmiyorum çünkü saçınız ıslanınca duşa girince vb bunun düzelmesi gerekir bu düzelmedi bu durumun ben farkındaydım üstüne üstlük berberim de bunu dile getirdi 6. Ayın sonunda iade etmek istedim ve logitech bunu kabul etti demek ki bu bir sıkıntı ki adamlar 6 ay kullanılmış kulaklığı iade aldılar o yüzden hiçbir şekilde bu kulaklığı önermiyorum bu durumdan korktuğum için kulak üstü kulaklık kullanmadım kulak içiyle idare ettim iade edeli 7-8 ay oldu ve kafam şu an düzgün ve bugün için konuşuyorum kafa bandı olan bir kulaklık almayı düşünüyorum bu sıkıntıyı çeken arkadaşlar kafalarına baskı yapmayacak kulaklıkları tercih etsinler

Selam bende sony wh-1000xm3 kullanıcısıyım 2019 yazından beri kullanıyorum ve saçımı ortasında bi göçük oluyor eskiden duştan sonra normale dönürdü de şimdi az da olsa izi hala kalıyor ve tarakla üzerinden geçince sanki bi dalğa gibi olmuş kafa şeklim yamulmuş gibi kel yapıp bakmam gerek 😀 bu sorunu yaşaylar önerisini yazarsa sevinirim

G332 SE kullandım 6 ay boyunca aynı sorunu bende yaşadım ancak kafamda öyle bir göçük yoktu kullanmadan önce saçı ezdiğini de hiç zannetmiyorum çünkü saçınız ıslanınca duşa girince vb bunun düzelmesi gerekir bu düzelmedi bu durumun ben farkındaydım üstüne üstlük berberim de bunu dile getirdi 6. Ayın sonunda iade etmek istedim ve logitech bunu kabul etti demek ki bu bir sıkıntı ki adamlar 6 ay kullanılmış kulaklığı iade aldılar o yüzden hiçbir şekilde bu kulaklığı önermiyorum bu durumdan korktuğum için kulak üstü kulaklık kullanmadım kulak içiyle idare ettim iade edeli 7-8 ay oldu ve kafam şu an düzgün ve bugün için konuşuyorum kafa bandı olan bir kulaklık almayı düşünüyorum bu sıkıntıyı çeken arkadaşlar kafalarına baskı yapmayacak kulaklıkları tercih etsinler
Ben de aynı kulaklığı Vatan Computer'dan almıştım ve şimdi fark ettim, alalı 6 ay oldu ve şu an kabul etmiyorlar. Sen nasıl kabul ettirdin, biraz anlatabilir misin?

Arkadaşlar benim kulaklığımın üst kısmı o kadar sert bir yapıdan oluşmuyor. Bildiğiniz plastik çökme yapıcak kadar değil, ama yaptı. Daha fazla çökmemesi için şapka taktım 😁. Eğer daha fazla ilerlememesini istiyorsanız yapabilirsiniz. Yinede kulaklıktan olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı