Hearts of Iron 4 vs Age of History 2

AoH2. Sistem gereksinimleri düşük, anlaması kolay, (HoI4'de de olmadığına eminim) toxic yok, güzel bir forumu var, (alakasız ama) oyunun forumundaki en büyük Türk kulübünün admini ve kurucusuyum.

Age of History 2 çok çok temel bir strateji (desem mi bilemedim) oyunudur. Benim 200+ saatim var. HOİ 4 videoları izleyip gaza geldiğimde hevesimi almama yardımcı olur.

HOİ 4'ü amatörce oynayabilmek için bile 20 saat üstü harcamak gerekiyor. Çok karışık ve gerçekçi.

Çok şey yazardım da vaktim yok. Kısaca Age of History 2 hakkında ne kadar toprağın varsa o kadar güçlü olduğun bir harita boyama oyunu diyebiliriz.

Ekonomi, politika vs. büyük önem taşıyor

Hocam tek politika barış yap hediye gönder ittifak kur, ekonomisi sadece toprak almayla gelişiyor adam akıllı, yatırımları arttırmak biraz etki ediyor. HOI4 daha gelişmiş bir oyun. Donanma ya da uçak bile yok AOH2'de. Birim var sadece, 5000 asker. Ordunun gelişmişliği yok, istersen Afrika ülken olsun 1 milyon asker olduğunda en güçlü ülkeyi bile yenebiliyorsunuz.

Yani bana vakit geçirebileceğim bir strateji oyunu olsun yeter. Zaten AOH2 12 TL onu da hesaba katmamız gerek.

Hocam tek politika barış yap hediye gönder ittifak kur, ekonomisi sadece toprak almayla gelişiyor adam akıllı, yatırımları arttırmak biraz etki ediyor. HOI4 daha gelişmiş bir oyun. Donanma ya da uçak bile yok AOH2'de. Birim var sadece, 5000 asker. Ordunun gelişmişliği yok, istersen Afrika ülken olsun 1 milyon asker olduğunda en güçlü ülkeyi bile yenebiliyorsunuz.
İran açtım, şuan bütün Balkanlar, İtalya'nın %90'ı, Malta, Arap Yarımadası, Etiyopya, Eritre, Cibuti, Mısır, Paraguay, Kolombiya, Avusturya, Macaristan, Çekya, İsviçre, Rusya hariç tüm Kafkaslar, Kazakistan'ın bir şehri, Çin'in çok küçük bir kısmı, Tayvan, Makao diye bir ülke ve Türkiye'yi fethettim. 3 saat sürdü o derece basit.

HOI4 gibi bir oyun için çok pahalı diyorsanız geçmiş olsun.
İndirimlerle birlikte 20 lira civarlarına düşüyor.

Modlarla oynayınca pek DLC'ye gerek kalmıyor.

Benim bilgim yok arkadaşların dediğine göre konuştum. Şu an oynamak için AOH2 alıyorum eğer HOI4 indirime girerse tekrar para yatırıp almaya çalışırım.

İran açtım, şu an bütün balkanlar, İtalya'nın %90'ı, Malta, Arap yarımadası, Etiyopya, Eritre, Cibuti, mısır, Paraguay, Kolombiya, Avusturya, Macaristan, çekya, İsviçre, Rusya hariç tüm kafkaslar, Kazakistan'ın bir şehri, Çin'in çok küçük bir kısmı, Tayvan, Makao diye bir ülke ve Türkiye'yi fethettim. 3 saat sürdü o derece basit.

İran'la Türkiye'ye girince Türk tavşanı zaten 2 piyade eziyor neresi basit?

İran'la Türkiye'ye girince Türk tavşanı zaten 2 piyade eziyor neresi basit?
400.000+ asker karadan 100.000 asker denizden girdim ve önceki savaşta Bütün limanları, İzmir'i, Doğu Anadolu'yu ve Güneydoğu Anadolu'yu almıştım, Edirne'yi de almıştım. Yani aynı anda 4 cephede üstündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı