Hearts of Iron 4 yeterli özel kuvvetler kapasitesi yok

swezyyy

Centipat
Yer
Cu'nun Yanı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, HOI4 oynarken havacı çıkarmak istedim fakat ne zaman eğit desem sadece 10-12 arası asker çıkıyor. Sonra ise baktığımda şu hata ile karşılaşıyorum.

Ekran Görüntüsü (2078).png

Bunu nasıl çözebilirim?

12 tane birlik ile Paris'e paraşütle saldırsam alabilir miyim başkenti?

Almanya ile hangi yolu seçersem buff alabilirim?

Başkenti alınca direkt kapitüle edemiyorsunuz berlirli bir puanı geçmeniz gerek.

Buff olarak bilmiyorum ama araştırma veya advisörlere bakmanızda fayda var.

Selamlar, HOI4 oynarken havacı çıkarmak istedim fakat ne zaman eğit desem sadece 10-12 arası asker çıkıyor. Sonra ise baktığımda şu hata ile karşılaşıyorum
Özel Kuvvetler için oyunda sınırlama var, o yüzden normal(vanilla) oyun modunda mod indirmeden fazla basamazsınız. Atölyeden mod indirerek özel birlik sınırlamasını kaldırabilirsiniz.

İlgili mod: Steam Workshop::More Special Forces

Fransa'ya paraşütçülerle pek bir şey yapamazsınız. Fransa Sınırı'ndaki "Vajino Hattı" nı delerseniz daha rahat girersiniz. Fransa' da bulunan bir debuff sayesinde çok kolay teslim oluyorlar Paris'e girmenize gerek bile kalmayabilir. Ervin Rommel'i alın. Tanklarla zorlayın. 2 ay'a Fransa sizindir 😎

Fransa'ya paraşütçülerle pek bir şey yapamazsınız. Fransa sınırı'ndaki "vajino hattı" nı delerseniz daha rahat girersiniz. Fransa'da bulunan bir debuff sayesinde çok kolay teslim oluyorlar Paris'e girmenize gerek bile kalmayabilir. Ervin Rommel'i alın. Tanklarla zorlayın. 2 Ay'a Fransa sizindir 😎

Erwin paşayı seviyoruz ama hocam Almanya ile hangi tanklarla saldırayım?
Fransa'ya paraşütçülerle pek bir şey yapamazsınız. Fransa Sınırı'ndaki "Vajino Hattı" nı delerseniz daha rahat girersiniz. Fransa' da bulunan bir debuff sayesinde çok kolay teslim oluyorlar Paris'e girmenize gerek bile kalmayabilir. Ervin Rommel'i alın. Tanklarla zorlayın. 2 ay'a Fransa sizindir 😎
Zaten hocam amacım savaşta paraşütçü kullanmak mantığını öğrenmek istedim paraşüt birliğinin.

Paraşütçüyle rahatça girersiniz, Paris ve yıldız puanı yüksek yerlere koymanız lazım, hava desteği lazım. Kapasiteyi yükseltmek için daha çok askeriniz olmalı, askeriniz arttıkça daha çok özel kuvvet basabilirsiniz. Birde paraşütçülere support equipment basarsanız daha etkili olur. Paraşütçü için Transport uçağı da basmak zorundasınız.

Erwin paşayı seviyoruz ama hocam Almanya ile hangi tanklarla saldırayım?

Zaten hocam amacım savaşta paraşütçü kullanmak mantığını öğrenmek istedim paraşüt birliğinin.
Öne birkaç tane varsa Tiger yerleştirin arkasına da medium panzerler dizin. Ağır tankınız yoksa öne idare etmesi için Leopard bile koyabilirsiniz. Ervin Rommel'i bir kaç tank verin yanına da başka bir komutan koyup piyade atayın. Sonra komutanları da bir mareşal verirseniz dediğim gibi Vajino Hattı nı 5 dakikada açarsınız.

Geri
Yukarı