Hearts of Iron IV FPS düşüşü

berkan50

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda zaman durmuşken en az 30'la 60FPS arası değişiyor ama zamanı hızlandırdığımda oyun en fazla 20 FPS oluyor bazı yayıncıların videolarına baktığımda ise adamların oyunu o kadar akıcı ki modla falan yapıyolarsa yardımcı olabilir misiniz? Bu arada donanım özellikleri gayet çok iyi yani donanımsal olmasının imkanı yok. Boşuna söylemenize gerek yok.

Yayıncıların aldığı performans ile kıyaslıyorsun. O yayıncıların sisteminde bulunan işlemciler ile 3500U mobil işlemci arasında uçurum var. Oyunun istediği minimum gereksinimi karşılıyor olmak her sistemin aynı sonucu vereceği anlamına gelmiyor. Konu açarken sistemi de belirt bundan sonra. Sorunun sisteminin gücünün bu kadar olması.

Attığın video hızlandırılmış farkında mısın?

Farkındayım ama oyun akıcı ve bu açtığım konu ile yüzlerce konu açılmış burada milletin sisteminde 1060'lar 1080'ler ama hala FPS az diyorlar bende olduğu gibi bende biliyorum sistemimin iyi olmadığını.
Yayıncıların aldığı performans ile kıyaslıyorsun. O yayıncıların sisteminde bulunan işlemciler ile 3500U mobil işlemci arasında uçurum var. Oyunun istediği minimum gereksinimi karşılıyor olmak her sistemin aynı sonucu vereceği anlamına gelmiyor. Konu açarken sistemi de belirt bundan sonra. Sorunun sisteminin gücünün bu kadar olması.

Burada bir sürü konu açılmış mesela GTX 1050 Ti sistemde HOI4 kasıyor
Attığım bu link adamlar burada optimizasyon sorunu demiş sen diyorsun sistemin çok kötü bir de ben bu oyunu yüksek bir sistemdede oynadım lakin yine aynı FPS.

Farkındayım ama oyun akıcı ve bu açtığım konu ile yüzlerce konu açılmış burada milletin sisteminde 1060'lar 1080'ler ama hala FPS az diyorlar bende olduğu gibi bende biliyorum sistemimin iyi olmadığını.
Hocam, sen oyunu oynarken videoya al. FPS'in isterse 10 olsun ama videoyu hızlandırdığında akıcı gelecektir. Ayrıca, ekran kartının 1080 olmasının hiçbir önemi yok bu oyunda çünkü oyun işlemci odaklı bir oyun. Paradox güzelce cilalamadıkça en üst düzey sistemlerde bile 5x hızda 30 FPS'i bile geçmek çok zor.

Sıra tabanlı stratejik oyunlarında işlemci en önemli bileşen. Bu arada sistem ne kadar iyi olursa olsun bir yerden sonra oyunların yapısı gereği yavaşlamaya başlıyor. Bu yavaşlama iyi sistemlerde daha az hissedilirken ortalama sistemlerde çok daha belirgin olur. Durumda anormal bir şey yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı