Hearts of Iron IV için Türkçe yama nasıl yapılır?

Güncelleme gelirse diğer çevirilerle aynı kaderi paylaşacak o zaman. Çünkü script vs. hiç anlamam. Bir diğer konu, DeepL kodları bozmadan direkt çeviri yapabiliyor yani? Chatgpt de bunu sağlamak için epey prompt denemiştim, güzelmiş o zaman. Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Hoi4 çevirisini bir düşünün isterseniz, bayağı bir oyuncu kitlesi var Türkiye'de. Ben de yardımcı olabilirim.
DeepL kodları bozduğu oluyor eğer ki string içerisinde özel karakterler var ise örneğin "[ICON_xxx]" gibi, bir parentezi eksik yazdırdığı oluyor. Çok denk geldim onları manuel olarak topluca düzeltmek zorunda kaldım. Hoi4 içinse, oynamadığım bir oyunun çevirisi için günlerimi harcamak için geçerli bir sebep yok sonuçta bu işten herhangi bir gelir sahibi olmuyoruz. 🙁

DeepL kodları bozduğu oluyor eğer ki string içerisinde özel karakterler var ise örneğin "[ICON_xxx]" gibi, bir parentezi eksik yazdırdığı oluyor. Çok denk geldim onları manuel olarak topluca düzeltmek zorunda kaldım. Hoi4 içinse, oynamadığım bir oyunun çevirisi için günlerimi harcamak için geçerli bir sebep yok sonuçta bu işten herhangi bir gelir sahibi olmuyoruz.
Anladım, teşekkür ederim geri dönüşleriniz için. Chatgpt düzgün promptlari verince çok güzel bir çeviri sunuyor. Bugün Google Bard Türkçe desteğiyle birlikte sunuldu. Onun üzerinde denemeler yapacağım. Sağlıcakla kalın.

Tekrardan merhaba, oyun menüsünden dil değiştirilemiyor. Languages.yml klasörüne girip english olan kısmı russian yapıyorlar mesela. O şekilde değişiyor. Bu durumda tavsiyeniz nedir? @486759

Son düzenleme:
Anladım, teşekkür ederim geri dönüşleriniz için. Chatgpt düzgün promptlari verince çok güzel bir çeviri sunuyor. Bugün Google Bard Türkçe desteğiyle birlikte sunuldu. Onun üzerinde denemeler yapacağım. Sağlıcakla kalın.

Tekrardan merhaba, oyun menüsünden dil değiştirilemiyor. Languages.yml klasörüne girip english olan kısmı russian yapıyorlar mesela. O şekilde değişiyor. Bu durumda tavsiyeniz nedir? @486759
Terminal'den "l_russian" kelimesinin geçtiği dosyaları arattım. "settings-layout.json" dosyasının içerisinde dil ayarları mevcutmuş. Dili buraya eklemeniz gerekiyor. Daha sonradan launcherde tanımlı oluyor.

Ekran Görüntüsü - 2023-07-13 18-22-07.png

Ekran Görüntüsü - 2023-07-13 18-24-03.png

Ekran Görüntüsü - 2023-07-13 18-24-19.png

Geri
Yukarı