Hearts of Iron IV tepki vermiyor

DarKunter

Decapat
Dün Hearts of Iron IV aldım, indirdim ve açmaya çalıştığımda bilgisayarda hiçbir şey olmuyor. Oyunun sekmesi açılmıyor bile. Oyunun yüklü olduğu klasördeki hoi4.exe dosyasını açtığımda 0xc00007b hatası veriyordu ben de Process monitor uygulması ile eksik DLL'leri indirip yükledim ama sanırım daha kötü yaptım. Çünkü şimdi herhangi bir hata da vermiyor direkt oyun açılmıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ProcMon raporunu bize gönderir misiniz? Eksik DLL'leri nereden indirdiniz? Hangi DLL olduğunu hatırlıyor musunuz?

O dll dosyalarını aslında indirmenize gerek yoktu.
Eğer Vcredist'in 2008'den bu yana olan tüm paketlerini indirip, yükleseydiniz bu sorunlar olmazdı. Tavsiyem temiz kurulum yapıp, Doğru bir şekilde driverleri kurup, Vcredisti kurmanız.

O dll dosyalarını aslında indirmenize gerek yoktu.
Eğer Vcredist'in 2008'den bu yana olan tüm paketlerini indirip, yükleseydiniz bu sorunlar olmazdı. Tavsiyem temiz kurulum yapıp, Doğru bir şekilde driverleri kurup, Vcredisti kurmanız.

Windows'u yeniden kurdum, sorun devam ediyor. Ama Aldığım 0xc00007b hatasını almıyorum artık. ''Direct3DCreate9Ex yordam giriş noktası, …………………………………\hoi4.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.'' Aldığım hata bu. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
ProcMon raporu

ProcMon raporunu bize gönderir misiniz? Eksik DLL'leri nereden indirdiniz? Hangi DLL olduğunu hatırlıyor musunuz?

Hocam yardımcı olabilir misiniz? ProcMon raporunu yukarıda paylaştım.
''Direct3DCreate9Ex yordam giriş noktası, …………………………………\hoi4.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.''
ve '' …………………………………\Hearts of Iron IV\WINMM.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.''
hatalarını alıyorum.

d3d9.dll ücretsiz indirme | DLL-files.com
Dll'yi indir ve gerekli olan klasöre at, bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar dene.
Bu arada Antivirüs programın açıksa veya windows defender gerçek zamanlı koruma açıksa o da neden oluyor olabilir.
Saçma sapan dosyaları sisteme attırmayın.
Hocam yardımcı olabilir misiniz? ProcMon raporunu yukarıda paylaştım.
''Direct3DCreate9Ex yordam giriş noktası, …………………………………\hoi4.exe dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.''
ve '' …………………………………\Hearts of Iron IV\WINMM.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı.''
hatalarını alıyorum.
Öncelikle siz temiz kurulum mu yaptınız? Oyun orijinal mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı