Hearts of Iron IV vs Europa Universalis IV vs Civilization V

Hangisini almalıyım?

• Sid Meier's Civilization® V

Oy: 4 19,0%
  • Hearts of Iron IV

Oy: 13 61,9%
  • Europa Universalis IV

Oy: 4 19,0%

• Oy verenlerin toplamı
    21

351895

Hectopat
Merhabalar, aslında çok klasik bir soru ile karşınızdayım. Uzun zamandır strateji oyunu oynamadım ve gerçekten özledim. Sizce hangisini almalıyım? Zorluk vs. açısından da değerlendirir misiniz? Ayrıca sanırım bu oyunlardan tam anlamıyla keyif almak için ekstra DLC alınması gerekiyormuş? Onları da alacağım, değerlendirmenizi buna göre yaparsanız sevinirim.

EU4 içlerinde en karışığı ve en zoru ama en keyiflisi bence, direkt devlet yönetiyoruz ve oldukça geniş seçeneklerimiz var Amerika kolonilerinden tut Fransız devrimine kadar uzanıyor oyun. CIV5 tur tabanlı medeniyet seçip geliştiriyoruz kazanma seçenekleri var farklı farklı kültürsel, bilimsel veya hükmederek vs. kazanabiliyoruz orta derecede diyebiliriz. HOI4 de ana amaç savaş yönetmek ve taktik üretmek şart ayrıca sabır etmek lazım 2.dünya savaşı tarzı seviyorsan bakabilirsin satranç gibi oyun fazlasıyla seçenekler var ve her geçen gün daha da güzelleşiyor ve zorlaşıyor oyun ilk çıktığında mobil oyun gibiydi şimdi taktiksiz hiçbir şeye varamıyorsun.

Bana göre HOI4 günümüzün gelişmiş satrançıdır ayrıca tarihle harmanlanmış olduğu için ayrı bir zevk katıyor. Fakat yeni DLC'nin ikmal hattı beni oyundan soğuttu özellikle Çin ve etrafındaki bölgelerde.
Oyun ilerledikçe kasma, takılma sorunu olmasa 50'lere kadar oynarım.

Bana göre HOI4 günümüzün gelişmiş satrançıdır ayrıca tarihle harmanlanmış olduğu için ayrı bir zevk katıyor. Fakat yeni DLC'nin ikmal hattı beni oyundan soğuttu özellikle Çin ve etrafındaki bölgelerde.
Oyun ilerledikçe kasma, takılma sorunu olmasa 50'lere kadar oynarım.

Farklı bir konu ama havadan ikmal olayı kalktı mı acaba, videolarda görüyorum ama ben nakliye uçağına tıklayınca ikmal simgesi çıkmıyor bende acaba DLC ile vs mi alınıyor hava ikmali.

Farklı bir konu ama havadan ikmal olayı kalktı mı acaba, videolarda görüyorum ama ben nakliye uçağına tıklayınca ikmal simgesi çıkmıyor bende acaba DLC ile vs mi alınıyor hava ikmali.
Görev verimliliği olmayabilir, uçağın geldiği bölgeye supply gelmiyor uçaklar kalkmıyor olabilir, ve başka ülkenin topraklarından kalkan supply uçakları iş yapmıyor sanırım tam emin değilim. DLC'ye gerek yok fakat DLC ilk çıktığında 1 uçak 1,2 supply veriyordu şu an 0,2.

Yeni konular

Geri
Yukarı