Hearts of Iron kasma sorunu

Finnegann

Hectopat
Yer
Raccoon City
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarım GTA 5'de diğer CS:GO Rocket League gibi oyunlarda 60 FPS altına düşmüyor. Fakat HOİ 4 oynarken ilk başlarda gayet güzel ilerliyorum. Şu an Türkiye ile afedersiniz ama Dünya'nın suyunu çıkarttım :D Ve ilerledikçe aşırı kasmaya başladı. Savaş planı oluşturmak istiyorum işkence gibi 2 saatte anca hazırlayabildim. Yeniden başlamayı düşündüm fakat yine aynıları olacağı için foruma başvurdum. Sanırım ülkeler çok fazla asker basıyor ve kastırıyor. Buna bir çözüm var mı?

Merhabalar. Bilgisayarım GTA 5'de diğer CS:GO Rocket League gibi oyunlarda 60 FPS altına düşmüyor. Fakat HOİ 4 oynarken ilk başlarda gayet güzel ilerliyorum. Şu an Türkiye ile afedersiniz ama Dünya'nın suyunu çıkarttım :D Ve ilerledikçe aşırı kasmaya başladı. Savaş planı oluşturmak istiyorum işkence gibi 2 saatte anca hazırlayabildim. Yeniden başlamayı düşündüm fakat yine aynıları olacağı için foruma başvurdum. Sanırım ülkeler çok fazla asker basıyor ve kastırıyor. Buna bir çözüm var mı?

Sıkıntı HOI 4 , optimizasyonu çok kötü bir oyun ben de severek oynuyorum . Ayarlardan şehir bina ağaç kapatman yararına olucaktır onun dışında fps arttıran modlar vardı diye hatırlıyorum

Oyunun optimizasyonu kötü olduğundan dolayı 1941'den sonra oyun iyice oynanmaz hale geliyor.Ancak AI (Yapay Zeka)'nın ordu sayısını sınırlayan modlar var.Böyle yaparak oyunun kasması bir nebze de olsa engellenebilir.

Sadece Japonya ve Almanya'nin bastigi gemi sayisi oyundaki tüm ülkelerin toplaminin donanmasindan fazla. bir de savaşa girdiklerinde kaynaklari yetmese bile bir basiyorlar bir basiyorlar oyun 10 FPS kaybediyor. 4 çekirdek işlemcim var ama oyun anca tekini kullaniyor. RAM'i de kullanmiyor. ben de biktim kasmasindan PC'yi zemzemle yikiyip okuyup üflesem de abi kasma desem de bakmiyor lafima.

Geri
Yukarı