Hedef Olmamak İçin Dijital Ayak İzlerinizi Silin

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Hedef Olmamak İçin Dijital Ayak İzlerinizi Silin

Arama motorunda merak ettiğimiz bir şeyi ararken, sosyal medya hesabımızdan durum güncellerken ya da cep telefonumuza bir uygulamayı yükleyip kullanırken dijital ayak izlerimizi de bırakmış oluyoruz. ESET, internet kullanımının yoğunlaştığı ve veri ihlallerinin arttığı bu dönemde, kullanıcılara dijital ayak izlerini azaltarak bahar temizliğine gitmeleri yönünde uyarılarda bulundu. Dijital ayak izi kurumların veya bireylerin çevrimiçi etkileşimde […]

Devamı: Hedef Olmamak İçin Dijital Ayak İzlerinizi Silin
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu kadar insanın verileri ile ne yapıyorlar çok merak ediyorum, hiç mi demiyorlar "ya biz bu kadar önemsiz insanın verisini ne yapacağız gereksiz alan kaplıyor".
Verilerin ne kadar değerli olduğunu bilmediğin için demesi kolay bir şey. Senin tek başına verilerin büyük şirketlerin umurunda değil ancak bu olay tüm Türkiye üzerindeki verilere geldiğinde çok büyük önem kazanıyor. Ben verilerimin gitmesinden rahatsızlık duyuyorum, bu veriler satılabilir, sızdırılabilir. Bu nedenle engelleyiciler kullanıyorum.

Verilerin ne kadar değerli olduğunu bilmediğin için demesi kolay bir şey. Senin tek başına verilerin büyük şirketlerin umurunda değil ancak bu olay tüm Türkiye üzerindeki verilere geldiğinde çok büyük önem kazanıyor. Ben verilerimin gitmesinden rahatsızlık duyuyorum, bu veriler satılabilir, sızdırılabilir. Bu nedenle engelleyiciler kullanıyorum.

Hocam haklısınız ama bir yerde rahat olmak gerekiyor. Sonuç olarak bize bariz bir zararı yok ve dünya da kafaya takacak birçok şey var. Ben bu dünyaya bir kere geldim ve olabildiğince mutlu, rahat gitmek istiyorum buradan. Bir şeyleri kafaya takmak tadında güzel. Yoksa dünya çok kısa bir şeyleri kafaya takmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı