[Hediye] Iomega ix2-200 NAS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Merhaba arkadaşlar. Bu videoda kullandığımız NAS cihazını Linux ile az çok haşır neşir olan, NAS cihazlara meraklı birisine kargo ücreti ona ait olmak kaydı ile içindeki diskler olmadan, adaptörü ile birlikte hediye edeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlgilenenler konu altına mesaj atabilir.

Uzun zamandır nas cihazı almak istiyorum fakat fiyatlarından dolayı yakınından bile geçemiyorum. Linux ile uğraşmışlığım var fakat uzun süreli kullanmadım.

Cihaz disk olmadan geleceğinden dolayı Firmware atman gerekecek. Sosyal'de rehberleri var ama başarabilir misin ? Karmaşık bir işlem.

Ne kadar zor olabilir ki ? Bulamazsam bile staj yaptığım yerden yardım alabilirim.

Ubuntu server kurabilirmiyiz içine ?

Tamamdır. Adresinizi recepbaltas [kemik] technopat.net adresine yollar mısınız ?

Kaldırmaz. Zaten destekleyeceğini de sanmıyorum.
Öncelikle çok teşekkür ederim. Adresimi gönderdim. Maili aldınız mı ?

• Recep bey arada bir böyle hediye vermeniz gerçekten şaşırtıcı ve güzel devamı gelecek mi merak ediyorum H81- Plus anakart a ihtiyacım var artık bu sistem internette gezerken bile sıkıntı yaratıyor :)

İntel Pentium 4 İşlemci | 64 MB A GeForce2 MX/MX 400 Ekran Kartı | 1GB DDR RAM | 80 GB HDD | GA-8SG800 478 Soket Anakart

Kali linux veya Backtrack 5 kurabilir miyim ?

Cihaz elime ulaştı. Çok teşekkür ediyorum. Kurulum biraz zorladı beni, rehberinizdeki .tgz uzantılı dosyayı kullanmaya çalıştım fakat sonuç olumsuz. Bu bağlantıdakini kullandım ve kurulumu tamamladım. Cihaza iki harici harddisk bir USB bellek taktım ve sorunsuz şekilde tanıdı. Kablolu olarak bağlanamadım cihaza, modemimde tek ethernet çıkışı mevcut ve elimde cross ethernet kablosu yok. Cihazı 1-2 saat çalıştırdıktan sonra diskleri çıkarttım ve tutamayacak kadar sıcak olduğunu gördüm. Diskleri yerleştirdim ve cihazı çalıştırdım, disklerin sıcaklığının 60 derece olduğunu gördüm. Bunun zararını kısa sürede görür müyüm ? Tekrar teşekkür ediyorum, iyi akşamlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı