Hediye olarak satın alınan oyun hesaptan gitti

copsayd

Decapat
Yaklaşık 2-3 ay önce @408091 adlı kişiden oyun aldım. Ben ona parayı gönderdim o bana hediye olarak oyunu biraz daha ucuz bir şekilde gönderdi. Ama şu an hesabıma girdiğimde hediyenin benim hesabımdan kaldırıldığını gördüm. Uyarı niteliğinde bu konuyu açıyorum. Bu şahıstan herhangi bir şey almayın. Kendisiyle burada ki bir konu üzerinden iletişime geçmiştik ama konuyu bulamadım. O zamanlar 500 mesajım olmadığı için bıraktığı Discord hesabından iletişime geçmiştik ve referans adına beni etiketlemişti, ben de oyunu temin ettiği için mesajını beğenmiştim ve bu sebepten dolayı konuyu bulamadım.

resim_2022-11-26_132148939.png

Yaklaşık 2-3 ay önce @408091 adlı kişiden oyun aldım. Ben ona parayı gönderdim o bana hediye olarak oyunu biraz daha ucuz bir şekilde gönderdi. Ama şu an hesabıma girdiğimde hediyenin benim hesabımdan kaldırıldığını gördüm. Uyarı niteliğinde bu konuyu açıyorum. Bu şahıstan herhangi bir şey almayın. Kendisiyle burada ki bir konu üzerinden iletişime geçmiştik ama konuyu bulamadım. O zamanlar 500 mesajım olmadığı için bıraktığı Discord hesabından iletişime geçmiştik ve referans adına beni etiketlemişti, ben de oyunu temin ettiği için mesajını beğenmiştim ve bu sebepten dolayı konuyu bulamadım.

Eki Görüntüle 1584703
Çalıntı kredi kartı ile göndermiş olabilir. Geçmiş olsun..

Buyurun discord konuşmaları.

Çalıntı kredi kartı ile göndermiş olabilir. Geçmiş olsun.

Evet hocam benim arkadaşım da yaşamıştı. Sağlık olsun çok pahalı bir oyun değildi ama en azından burada bir kişinin bile dolandırılmasını önleyebilirsem ne mutlu bana.

Dosya Ekleri

• d.PNG
    d.PNG
    61,1 KB · Görüntüleme: 152

Eki Görüntüle 1584703
Steamda hediye edilen ürün nasıl hesabınızdan kaldırılıyor anlamış değilim. Çalıntı kartlarla pass özelliği sayesinde size oyun hediye ediyorlar sanırım ya da kendi kartlarıyla da yapabilir bunu çalındı diyerek...

Attığınız 2. görseldeki link arkadaş eklemek için verilen bir link mi?
Evet hocam.

Steam'de hediye edilen ürün nasıl hesabınızdan kaldırılıyor anlamış değilim. Çalıntı kartlarla Pass özelliği sayesinde size oyun hediye ediyorlar sanırım ya da kendi kartlarıyla da yapabilir bunu çalındı diyerek...

Hocam sanırım çalınan kartın sahibiyle alakalı ya da başka bir şey de olabilir, hiç bilemiyorum.

Evet hocam.

Hocam sanırım çalınan kartın sahibiyle alakalı ya da başka bir şey de olabilir, hiç bilemiyorum.

Hocam aynısını yaşadım 2 gün önce arkadaşıma istediği oyunları alacaktım ama hata vermişti ve 5 6 defa denedim en sonunda aldı 5 6 saat sonra ikimizinde hesapları kısıtlandı dolandırıclıktan direkt olarak Steam desteğe yazdım satın aldığım kartın bilgilerini yazdım arkadaşımda olayı anlattı 1 gün sonra ikimizede aynı moderatör yazdı ve yanlış anlaşılma olduğunu söyledi kısıtlamaları kaldırdı ve arkadaşımın kütüphanesinden giden oyunlar geri geldi hesaplarada not bırakıldı. Ama size oyunu atan yüksek ihtimal arkadaş çalıntı kredi kartıyla aldığı çok belli geçmiş olsun hesabınıza kısıtlama geldiyse kalkmaz yeni hesap açın.

Buyurun discord konuşmaları.

Evet hocam benim arkadaşım da yaşamıştı. Sağlık olsun çok pahalı bir oyun değildi ama en azından burada bir kişinin bile dolandırılmasını önleyebilirsem ne mutlu bana.
Eklediğiniz fotoğrafta kullanıcının Papara numarası gözüküyor, silmek isteyebilirsiniz. Geçmiş olsun. İhtimaller arasında en kuvvetlisi kişinin çalıntı bir kredi kartı kullanarak satın alım yapmış olması. Ancak Steam'in 3 ay sonrasında çalıntı kredi kartını tespit edip oyunu geri alması garip.

Çalıntı kredi kartı ile alınan oyunlarda Steam/Microsoft/EA/Ubisoft/Epic/Gog durum tespit edilirse keyi iptal ediyor. Kimi ne olduğu belirsiz sitelerden satılan keyler de çoğunlukla bu yollarla elde ediliyor. Size oyunu satan arkadaş da bu yollarla edinmiş olmalı ki Steam durumu anlayınca oyunu kaldırıyor. Tabii size de haber veriyor. Tavsiyem böyle harami kılıklı ne olduğu belli olmayan adamlardan değil de indirim zamanlarında Steam storu ya da Epic kullanmanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı