HEIC formatını kalite bozmadan çevirmek

osrt91

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hangi uygulama kullanabiliriz ve hangi format da dönüştürmeliyiz bilgisi olan var mı acaba?

Resim dönüşümü için XnConvert kullanıyorum, çok geniş format desteği var muhtemelen HEIC de destekliyordur.

İnternet üzerinden dönüştürmek istersen de convertio.co'yu kullanabilirsin.

PNG kayıpsız format olduğu için de PNG'ye dönüştürmek kaliteyi hiç değiştirmeyecektir.

Resim dönüşümü için XnConvert kullanıyorum, çok geniş format desteği var muhtemelen HEIC de destekliyordur.

İnternet üzerinden dönüştürmek istersen de convertio.co'yu kullanabilirsin.

PNG kayıpsız format olduğu için de PNG'ye dönüştürmek kaliteyi hiç değiştirmeyecektir.

Peki video için youtube den araba çevirici için formatfactory kullanıyordum bu xnconcert mi daha iyidir converti.co mu daha iyidir üstadım

XnConvert sadece fotoğraf dönüştürüyor. XnConvert biraz ayrıntılı, eğer daha basit bir şey istiyorsanız Convertio.co'yu kullanabilirsiniz.

Video için de Convertio.co'nun da video dönüştürücüleri var fakat video dönüşümü ağır işlem olduğu için sınır koymuş olabilirler ve yavaş çalışacaktır. Bilgisayarınız güçlüyse Format Factory basit, sade programdır onu kullanabilirsiniz. Biraz daha ayrıntılı ve daha iyi bir program olarak da VidCoder var.

Format Factory hep kullandım ama bazen bozuk ses dönüştürmesi yapıyor. Sizin program ya da aylık abonelik alacağım.

XnConvert sadece fotoğraf dönüştürüyor. XnConvert biraz ayrıntılı, eğer daha basit bir şey istiyorsanız Convertio.co'yu kullanabilirsiniz.

Video için de Convertio.co'nun da video dönüştürücüleri var fakat video dönüşümü ağır işlem olduğu için sınır koymuş olabilirler ve yavaş çalışacaktır. Bilgisayarınız güçlüyse Format Factory basit, sade programdır onu kullanabilirsiniz. Biraz daha ayrıntılı ve daha iyi bir program olarak da VidCoder var.
heic kalitesi bozulmadan hangi dosyaya çevrilmesi lazım acaba peki jpg mi png mi hocam?
Format Factory hep kullandım ama bazen bozuk ses dönüştürmesi yapıyor. Sizin program ya da aylık abonelik alacağım.

Son düzenleme:
JPG'de kalite düşüşü olur. Yüksek kalitede dönüştürme yaparsanız kalite düşüşünü gözünüzle algılayamazsınız fakat PNG'de hiç kalite düşüşü olmaz.

JPG'de kalite düşüşü olduğu için düzenleyip tekrar JPG olarak kaydettiğinizde kalite daha da düşecek fakat PNG'yi yüzlerce kez düzenleyip her seferinde yine PNG olarak kaydederseniz kalitede yine düşüş olmaz.

Geri
Yukarı