Helikopter pilotluğu ile uçak pilotluğu arasındaki fark

• Konuyu başlatan sial
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

sial

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar. Helikopter pilotluğu ile uçak pilotluğu arasında bir fark var mıdır? Helikopter pilotu olabilmek için hangi bölüm okuyarak liseyi bitirmiş olmamız gerekir? Helikopter pilotluğunun zor yanları nelerdir?

Lisenin hiçbir önemi yok. İkisinin eğitimi ve lisansı farklıdır. Lisenin zaten bu konuyla ne alakası olabilir ki:)

Helikopter, uçağa göre daha koordine gerektiren bir uçuş karakterine sahip. Yani eller ayaklar falan. Uçak bir tık daha sabit.
ucak pilotu çatışmanın ortasında yaralı almak için operasyon sahasına inmez.
Hemen askeri olarak bakmayın olaya:)

Lisenin hiçbir önemi yok. İkisinin eğitimi ve lisansı farklıdır. Lisenin zaten bu konuyla ne alakası olabilir ki:)

Helikopter, uçağa göre daha koordine gerektiren bir uçuş karakterine sahip. Yani eller ayaklar falan. Uçak bir tık daha sabit.

Sizi burada gördüğüme çok sevindim :), zaten askeri pilotluktan bahsetmiyorum. Liseyi yabancı dil okuyarak bitirmeyi planlıyorum.

Önerdiğiniz, bu size yardımcı olacaktır dediğiniz bir yazı, makale veyahut kişi öneriniz var mı?
Sinava 17 gun kaldı baska bir şey düşünmüyorum ki...
MSÜ 😘
Yardımcı olmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim.

Sinava 17 gun kaldı baska bir şey düşünmüyorum ki...
MSÜ 😘
Sonsuz başarılar diliyorum umarım gönlündeki kolayca olur;)
Liseyi yabancı dil okuyarak bitirmeyi planlıyorum.
Güzel bölüm. Hem yabancı dilin tavan yapar ve çoğu zorluğu atlamış olursun.
Önerdiğiniz, bu size yardımcı olacaktır dediğiniz bir yazı, makale veyahut kişi öneriniz var mı?
Yani internetten araştırabilirsin açıkçası. Özellikle benim aradığım bir konu değil bu. Ben hem kendi tecrübem hem de etrafımdan bizzat öğrendiklerimle cevap verebilirim. Ama yine de sormak istediklerin olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Sonsuz başarılar diliyorum umarım gönlündeki kolayca olur;)

Güzel bölüm. Hem yabancı dilin tavan yapar ve çoğu zorluğu atlamış olursun.

Yani internetten araştırabilirsin açıkçası. Özellikle benim aradığım bir konu değil bu. Ben hem kendi tecrübem hem de etrafımdan bizzat öğrendiklerimle cevap verebilirim. Ama yine de sormak istediklerin olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
Tek ve en önemli sorumu soracağım. İlerde evlendiğim zaman aileme vakit ayırabilir miyim?

Tek ve en önemli sorumu soracağım. İlerde evlendiğim zaman aileme vakit ayırabilir miyim?
Evet. Helikopter pilotları daha çok bölgesel uçuş yapar ve akşam evine dönerler. Havayolu firması gibi yatısı çok fazla olmaz.

Geri
Yukarı