Hello Parmak İzi İçin Pro Sürüm Mü Lazım?

Daha fazla  
Başlıkta dediğim gibi arkadaşlar, monster notebookta parmak izi ile bilgisayarı açacağım diyelim ki hello kullanarak. Bunun için windows 10 proya mı ihtiyacım var? Yoksa windows 10 home sürümde de hello özelliği var mı?

Eğer donanımıza İntel Real Sense Camera nın herhangi 2 modelinden biri var ise driverı yükleyip yeniden başlattığınızda Giriş seçenekleri kısmında gözekecektir. Ben Şahsen Lenovo Laptopumda Kullanıyorum ama parmak izi değil Yüz Tarama olarak var. Parmak izi vardı sanırım o bahsettiğiniz modelde işe yarayacaktır.

Real Sense kamera olmasına gerek yok. Surface Book cihazımda real sense kamera yok. Ama benzer kamera ile Windows Hello çalışıyor.

Eğer donanımıza İntel Real Sense Camera nın herhangi 2 modelinden biri var ise driverı yükleyip yeniden başlattığınızda Giriş seçenekleri kısmında gözekecektir. Ben Şahsen Lenovo Laptopumda Kullanıyorum ama parmak izi değil Yüz Tarama olarak var. Parmak izi vardı sanırım o bahsettiğiniz modelde işe yarayacaktır.
Sağol abi cevap için. Bu arada diğer arkadaşa söylüyorum ben destek sormadım bu windows 10 pro ekstra güvenlik olayı falan kafamı karıştırdı. Ben donanım desteği sormadım. Sorum şuydu; "Windows 10 Home ile kullanılıyor mu?"

Yeterli dedim. Ki daha sonrasında sizin donanımınız destekliyor mu diye internetten baktım. Bir sonraki sorunuza Evet diye cevap verdim. Windows 10 Home ile Pro arasındaki farkları okursanız Windows Hello ile ilgili bir şey olmadığını görürsünüz.

Önemli değil ne demek. Windows Hello kurulumunu yapma noktasında sorun yaşarsanız yardımcı olurum. Ayarlar oturum açma seçeneklerinden parmak izi girişi için ayarlama yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı