Help Turkey etiketine soruşturma açıldı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sosyal medyada orman yangınlarıyla ilgili 'Help Turkey' etiketiyle yapılan paylaşımlara ilişkin soruşturma başlatıldı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada orman yangınlarıyla ilgili "Help Turkey" etiketiyle yapılan ve suç unsuru teşkil eden paylaşımlara ilişkin resen soruşturma başlattı.
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, bazı illerde orman yangınlarının çıktığı 28 Temmuz'dan bu yana, bir kısım haber ve sosyal medya sitesi üzerinden yapılan paylaşımlara ilişkin ilgili birimlere teknik inceleme ve araştırma yaptırıldığı belirtildi.
Araştırma neticesinde, bazı kişi ve grupların gerçek veya bot hesaplar üzerinden organize bir şekilde halk arasında endişe, korku ve panik yaratmaya, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini aşağılamaya çalıştıklarının belirlendiği ifade edilen açıklamada, söz konusu hesaplar üzerinden yangına ilişkin bilgi kirliliğine yol açıldığı, gerçek dışı içeriklerin dolaşıma sokulduğu ve konuya hassasiyeti olan sosyal medya kullanıcılarının ise tahrik edilerek kaos ortamı yaratılmaya çalışıldığı vurgulandı.

Gerçekten bir yardımı bile aşağılama görüyorlar. Bir de soruşturma açıyorlar. Bu ülkeyi aşağılayan biz miyiz siz misiniz? Uçakları biz mi yenilemedik, ormanları biz mi denetledik, biz mi yakılmasına müsaade ettik?

THK Başkanı görevini önemsemek yerine düğünü önemsediğinde sorun yok,
Orman müdürlüğü 60 milyonluk araç alsın sorun yok,
Cumhurbaşkanı ülkesinin yarısı açlık sınırında yaşarken yazlık saray yaptırsın yok,
Uçakların eskimesine izin veren kişilere soruşturma yok ama ormanları yanıyor ve yeterli müdahale edilmiyor diye içi yanan halkın yardım istemesine soruşturma.

Korku imparatorluğu lafı artık yerine oturmaya başladı.

"Seninleyiz Atam" lafını "seninleyiz adam" yapıp arkaya Atatürk yerine RTE koymuşlar. İşlerine gelince Atatürk, işlerine gelmeyince saygısızlık... Bu millete her şey müstahak.
"Yangınları ben çıkarttım" dese bile "Montajdır, reis öyle şey yapmaz" diyecek bir kitle var.

Kiralanmadan geldi. Adamlar vızır vızır çalışıyor. Yani yardım alınca aşağılanmak olmuyor. Ülkeler arası yardımlaşma her zaman vardı ama bizim hükümetimiz bunu aşağılama olarak görüyor hemen sonra ise yardımı kabul ediyor. Bir dedikleri diğerini tutmuyor.
"İspanya Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre yangınla mücadele, alçaktan uçmayı gerektirdiği, duman yüzünden görüş azaldığı ve rüzgarla alevler körüklenebildiği için riskli bir görev; bu yüzden en çok yaz aylarında görevde bulunsalar da 43 Grupo pilotları yıl boyunca antrenman yapıyor.
Başka ülkelerle de işbirliği yapan birim son yıllarda Fransa, Fas, Portekiz, İtalya, Hırvatistan ve Yunanistan'da ya göreve ya da eğitime gitti.
İspanya'da her otonom yönetimin de ayrıca yangınla mücadele eden bir birimi var.
43 Grupo ise yılın 365 günü bu birimlere destek vermeye hazır."
En deneyimli grupları.
Tamam işte yardım almakta sorun yok zaten. Ben sosyal medyada sağda solda "help Turkey" denmesine tepkiliyim. Gördüğümüz gibi yardım zaten geliyor.

Tamam işte yardım almakta sorun yok zaten. Ben sosyal medyada sağda solda "help Turkey" denmesine tepkiliyim. Gördüğümüz gibi yardım zaten geliyor.
Zaten yardım bizim yazmamızdan sonra geldi.
Durum öyle değil tabii ki de farkındalık olsun ama bu teklifle gelen bir şey Login • Instagram bu postu oku bana doğru gibi geldi.
Önceki mesajlarına bakarak komplocu olduğunu anlamak çok basit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı