Hem anakarttan, hem ekran kartından görüntü alınır mı?

MehmetEfe02

Picopat
Daha fazla  
Anakartta VGA çıkışı var ve elimde bir tane HDMI girişli monitör var ve bir tanede de VGA girişli var. HDMI girişli olanı ekran kartına taktım, diğerini anakarta taksam 2. monitör yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın BIOS'undan UMA veya iGPU Multi-Monitor ayarını devreye alırsanız hem ekran kartından hem de işlemciden görüntü alanılabiliyor. Grafik işlemcili bir CPU varsa tabi.

Son düzenleme:
Gayet alınabiliyor.

Ana ekranım 4060 TI'a bağlı HDMI üzerinden görüntü alıyorum.
Çalışırken ihtiyacım olduğunda ikinci monitörümü anakart üzerinden (VGA) işlemcimin GPU'sundan kullanıyorum (İntel UHD) .

1700410086072.png

1700410104619.png

Gayet alınabiliyor.

Çalışırken ihtiyacım olduğunda ikinci monitörümü anakart üzerinden (VGA) işlemcimin GPU'sundan kullanıyorum (İntel UHD) .

Eki Görüntüle 2022407

Eki Görüntüle 2022408
Evet teşekkürler öğrenmiş oldum. Anakartınızın BIOS'undan UMA veya iGPU Multi-Monitor ayarını devreye alırsanız hem ekran kartından hem de işlemciden görüntü alanılabiliyor.

Gayet alınabiliyor.

Eki Görüntüle 2022407

Eki Görüntüle 2022408
sizde
Evet teşekkürler öğrenmiş oldum. Anakartınızın BIOS'undan UMA veya iGPU Multi-Monitor ayarını devreye alırsanız hem ekran kartından hem de işlemciden görüntü alanılabiliyor.
bu şekilde mi aldınız

İşlemcin nedir?
ryzen 57500f

ayarlarda uma vardı legacy mi olacak no-legacy mi olacak

Son düzenleme:
Sizde.
Evet teşekkürler öğrenmiş oldum. Anakartınızın BIOS'undan UMA veya iGPU multi-monitor ayarını devreye alırsanız hem ekran kartından hem de işlemciden görüntü alanılabiliyor.
Bu şekilde mi aldınız.

Ryzen 57500F.

Ayarlarda UMA vardı legacy mi olacak no-legacy mi olacak.

İşlemcinizde dahili ekran GPU'su yoksa kullanamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı