Hem AYT hem de YDT çalışmak

usknsk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi bir durumla karşı karşıyayım. 11. sınıfa geçtim ve dil bölümünü seçtim. Bu 2 yıl içindeki planım: Matematiği sıfırdan da olsa, sınavda ihtiyacım olacak kadar öğrenmek ve aynı zamanda YDT sınavına hazırlanmak. Şu anki okumak istediğim bölümler; bilgisayar veya yazılım mühendisliği ve İngilizce öğretmenliği. AYT'de başarılı olursam bilgisayar veya yazılım mühendisliği, olamazsam Ydt'den İngilizce öğretmenliğini hedefliyorum. Sayısal bölümünü neden seçmediğim kısmına gelirsek, biyoloji, kimya derslerini 4 saat görmek istemiyorum ve lisedeki diploma puanımı yüksek tutmak istiyorum.(İngilizce'me güveniyorum, diğer derslerimden kat kat iyi, çok ilgim var ve İngilizce'de hep başarılıyım) sizce bu planımı gerçekleştirebilir miyim? Önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinin aynı anda yapılması zor ve apayrı alanlar. Sayısalda iyi bir sıralama yapabilmek için fen bilimleri dersi almalısın. Tek diyeceğim bu. İkisinde de iyi bir başarı elde etmek istiyorsan tempolu bir çalışma seni bekliyor.

İkisinin aynı anda yapılması zor ve apayrı alanlar. Sayısalda iyi bir sıralama yapabilmek için fen bilimleri dersi almalısın. Tek diyeceğim bu. İkisinde de iyi bir başarı elde etmek istiyorsan tempolu bir çalışma seni bekliyor.
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Ben gerçekten çalışmak istiyorum. Yani 2 yılım var ve bu 2 yıl benim planım için yeterliyse çalışırım. Şu anda yazılım öğreniyorum. Okul zamanında planım, bir program ayarlayarak, verimli bir şekilde ders çalışmak.
Bu arada şunu da ekleyeyim; Benim hayalimde çok büyük bir üniversite kazanmak yok. Orta çaplı bir üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanmak bana yeterli olacaktır.

Evet başlıkta da gördüğünüz gibi bir durumla karşı karşıyayım. 11. sınıfa geçtim ve dil bölümünü seçtim. Bu 2 yıl içindeki planım: Matematiği sıfırdan da olsa, sınavda ihtiyacım olacak kadar öğrenmek ve aynı zamanda YDT sınavına hazırlanmak. Şu anki okumak istediğim bölümler; bilgisayar veya yazılım mühendisliği ve İngilizce öğretmenliği. AYT'de başarılı olursam bilgisayar veya yazılım mühendisliği, olamazsam YDT'den İngilizce öğretmenliğini hedefliyorum. Sayısal bölümünü neden seçmediğim kısmına gelirsek, biyoloji, kimya derslerini 4 saat görmek istemiyorum ve lisedeki diploma puanımı yüksek tutmak istiyorum.(İngilizce'me güveniyorum, diğer derslerimden kat kat iyi, çok ilgim var ve İngilizce'de hep başarılıyım) sizce bu planımı gerçekleştirebilir miyim? Önerileriniz var mı?

İyi günler! Şu an 12. sınıfa gidiyor olmalısınız. Bahsettiğiniz programı uygulayabiliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı