Hem çalışıp, hem okumak

Önemsiz Cioran

Hectopat
Abilerim, ben 18 yaşındayım. Lise mezunuyum, 20 gün önce lisem bitti. Yaklaşık 1 aydır da bir işte çalışıyorum. Okurken de çalışmaya devam etmeyi istiyorum.
İşim tam zamanlı bir iş.
Sizden isteğim şu yönde, çoğunuz benden daha büyüksünüzdür. Daha çok tecrübe sahibi ve birçok konuda daha bilgili insanlarsınız.
Bana tavsiyeleriniz nelerdir? Sizce eğitim konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?
Derslerim pek iyi değil, ama genel kültürüm iyidir. Daha iyi parası olan ve temiz bir iş yapmak istiyorum.

Şimdi soruma gelecek olursak, eğitim konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?
Ortaöğretim KPSS olur, TYT olur, AYT olur. (sayısalım berbattır.) Açıktan mı okumalıyım?
Akşam üniversitesi falan varmış zart zurt, çevremde yardım alabileceğim birisi yok. Bana nasıl bir tavsiye verebilirsiniz?
Şu anlık ortaöğretim KPSS'yi bekliyorum girmek için. TYT'den 2 yıllık bir bölüm kesin kazanacağım. Ama hangisi iyi kötü bilmiyorum. Yazdığınız her yorumu okuyacağım, teşekkür ederim şimdiden.

Benim şahsi tecrübeme göre hiçbir iş, okulun önüne geçmemeli. Okul okurken eminim ülkenin çoğunluğu gibi maddi kaygıların oluyor. Bunun için ise part time işler ile durum idame ettirilebilir. Diplomayı alana kadar birazcık dişini sıkarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı