Hem CPU hem GPU için yetecek miktarda kaliteli termal macun

muratknn

Kilopat
Yer
Hell, Norway
Bilgisayarimi toplayali yaklasik 1-2 sene oluyor. Ekran kartim (Sapphire RX 570 ITX) 79 derecelere kadar ulastigi için termal macun bakiyorum. Hazir alacakken islemciye de surmek istiyorum. Bu iki islemciye yetecek kaliteli termal macun önerir misiniz?

Ekran kartı tek fanlı sanırım. Isınması gayet normal. Ekran kartına termal macun asla önermem. Ekran kartını ölü fiyatına zor satarsınız.

Dostum kasan nedir? Tek fanlı model güçlü bir ekran kartına göre normal. Ayrıca ekran kartının içini açarsan ikinci el piyasasında kartın 500 TL değer kaybeder.
Kasam tek fanli QS240, onerilen macunun yaninda Arctic P12 fan da alacagim. Ekran kartimin icini acarsam acayim yani o kadar umrumda degil acikcasi.
Sunu da eklemek isterim: Bilgisayari ilk aldigim vakitlerde ekran kartimda 79 dereceyi hic gormedim.

Kasam tek fanli QS240, onerilen macunun yaninda Arctic P12 fan da alacagim. Ekran kartimin icini acarsam acayim yani o kadar umrumda degil acikcasi.
Sunu da eklemek isterim: Bilgisayari ilk aldigim vakitlerde ekran kartimda 79 dereceyi hiç gormedim.

Dostum kasanın içini temizleyip yan kapağı açık oynar mısın bir de? Sıcaklığınız bayağı etkiler diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı