Hem işletim sistemi hem de depolama için M.2 SSD önerisi

Asparagus

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeni depolama birimi almak istiyordum. Şu an 120 GB SATA SSD ve 320 GB HDD var. Anakartımın M.2 desteklediğini öğrenince M.2 SSD alayım dedim.
Kullanma amacım hem işletim sistemi yüklü olacak hem de oyun. Bir de yazılım yapmayı düşünüyorum o ne kadar depolama yer hiçbir fikrim yok. Çünkü yeni başlayacağım. Şu anlık 500 GB almayı planlıyorum. Bütçem 750-800 TL. Önerilerinizi bekliyorum. Aklımda Kingston nv 2 var ancak sosyali biraz gezdiğimde onun depolama için daha iyi olduğunu ve DRAM olmadığını gördüm. Ben pek bu konularda uzaman değilim. Şimdiden önerilerinizi bekliyorum.
Anakartım Gigabyte B450M-H. PCI-e 3.0 destekliyor.

Kingstone NV 2 modelini alamazsınız.Çünkü sitesinde yanlış görmediysem Gen4x4 yazıyor ve sizde Gen 3 x4 desteği var.Eğer sadece oyun için alacaksanız DRAM siz önerebilirdim ama işletim sistemi kuracakmışsınız.Bütçeninizi 1000-1100 lira yaparsanız https://www.hepsiburada.com/samsung...-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-pm-HB00000HUL3V modelini kesinlikle öneririm.Samsung SSD tarafında biçilmiş kaftan.Kendim 860 evo kullanıyorum çok memnunum.Dediğiniz fiyatlara 500gb DRAM li SSD ben bulamadım.

Kingston nv 2 modelini alamazsınız. Çünkü sitesinde yanlış görmediysem GEN4x4 yazıyor ve sizde gen 3 X4 desteği var. Eğer sadece oyun için alacaksanız DRAM'siz önerebilirdim ama işletim sistemi kuracakmışsınız. Bütçeninizi 1000-1100 lira yaparsanız https://www.hepsiburada.com/samsung...-3300mb-s-m-2-ssd-mz-v7s500bw-pm-HB00000HUL3V modelini kesinlikle öneririm. Samsung SSD tarafında biçilmiş kaftan. Kendim 860 EVO kullanıyorum çok memnunum. Dediğiniz fiyatlara 500GB DRAM'li SSD ben bulamadım.

Anladım. Mecburen fiyat arttırmamız lazım yani :(

Anladım. Mecburen fiyat arttırmamız lazım yani :(

Samsung 980 mi daha iyi 970 EVO mu?

Tamam o zaman onu alıyorum sağ olun

Ne demek teşekkür ederim. İyi günlerde kullanın.

Hocam özür dileyerek ekleme yapmak istiyorum. Araştırırken Kioxia Exceria 500 GB modelini buldum. https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...gg8-m-2-pci-express-3-0-fiyati,706880562.html bu SSD de de DRAM varmış. Fakat yazma okuma hızı biraz 970'e göre düşük. Eğer kafaya takmayacaksanız bunu alabilirsiniz. Hem bütçenizin altında. 970 yine teknik olarak bir tık daha iyi ama bu fiyat daha uygun. Hatta 1TB bile alabilirsiniz isterseniz. Kioxia için bazıları çabuk sağlığı gidiyor demiş kullanan birisi yorum yapsa iyi olur.

Son düzenleme:
Ne demek teşekkür ederim. İyi günlerde kullanın.

Hocam özür dileyerek ekleme yapmak istiyorum. Araştırırken Kioxia Exceria 500 GB modelini buldum. https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...gg8-m-2-pci-express-3-0-fiyati,706880562.html bu SSD de de DRAM varmış. Fakat yazma okuma hızı biraz 970'e göre düşük. Eğer kafaya takmayacaksanız bunu alabilirsiniz. Hem bütçenizin altında. 970 yine teknik olarak bir tık daha iyi ama bu fiyat daha uygun. Hatta 1TB bile alabilirsiniz isterseniz. Kioxia için bazıları çabuk sağlığı gidiyor demiş kullanan birisi yorum yapsa iyi olur.

Kioxia'yı araştırdım. Ama dediğin gibi sağlığı çok çabuk bitiyor ve güven vermiyor. 1TB şu anlık o kadar önemli değil çünkü yine de yazdığım kodlar ya da editlediğim videolar ve oyunların çok büyük bölümü HDD de kalacak. Aldım mı sağlam olanını alalım. Kioxia alıp memnun olmayan çok kişi varmış.

Kioxia'yı araştırdım. Ama dediğin gibi sağlığı çok çabuk bitiyor ve güven vermiyor. 1TB şu anlık o kadar önemli değil çünkü yine de yazdığım kodlar ya da editlediğim videolar ve oyunların çok büyük bölümü HDD de kalacak. Aldım mı sağlam olanını alalım. Kioxia alıp memnun olmayan çok kişi varmış.
Siz nasıl isterseniz tabii ki.Sizinde araştırmanız iyi olmuş.Samsung bu işin erbabı.Fiyatı uygun olduğu için uyarmak istedim yoksa Samsung kesinlikle iyidir.

Siz nasıl isterseniz tabii ki. Sizinde araştırmanız iyi olmuş. Samsung bu işin erbabı. Fiyatı uygun olduğu için uyarmak istedim yoksa Samsung kesinlikle iyidir.

1678819630154.png

Değerler iyi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı