Hem Lisans Hem ön lisans nasıl tercih edilir?

hekzopat

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Almanya'da okumak için uğraşıyorum bu sene. Bunun için lisansımı 1 yıl dondurmam gerekiyor. O sene boş beklememek için aynı zamanda bir ön lisans programına da kaydolmak istiyorum. Bu mümkün mü? Bilen bilgilendirirse sevinirim. İlk tercihlerde mi ek tercihlerde mi yapacağız ya da bu dediğim oluyor bu bu konu hakkında net bilgi vermek zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
sıralama nasıl olacak hocam benim bildiğim ilk sıradan itibaren puanımızın yettiği ilk bölüme giriyoruz. İlk lisans hemen ardından ön lisans mı olacak.
2 tane seçemiyorsun tercihlerde ya lisans seçiceksin ya önlisans ben lisansta okuyorsun sandım.Tercihlerde Lisans seçip açıköğretim ikinci üniversite olarak Önlisans seçebilirsin. Anca öyle olur o olay :D

Lisansa gir de önce, sonra ikinciyi düşünürsün.

Açık öğretim fakültelerinin takvimlerini takip edeceksin. Kimisi sınavsız ikinci üniversite olarak direkt alıyor ön lisans programlarına.

Lisansa gir de önce, sonra ikinciyi düşünürsün.

Açık öğretim fakültelerinin takvimlerini takip edeceksin. Kimisi sınavsız ikinci üniversite olarak direkt alıyor ön lisans programlarına.
yok mu oluru hocam ya bu beni çok üzdü. peki bu dediğiniz olay bölüme yerleştikten ne kadar süre sonra oluyor bir bilginiz var mı?

Aktif öğrenciyken, ikinci üniversite başvurusu yapabiliyorsun. Ayrıca belki başka bir program bulursun sen. 1 sene kayıp büyük bir kayıp değil, dondur sen. Bu süre boyunca açıktan 1 yıl kazanayım derdine çok üzülme.

Geri
Yukarı