DGS ile lisans okuyanlar hem lisans hem de ön lisans KPSS'ye girebilir mi?

Poyraz Kuzgun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kuzenim ön Lisans'tan mezun olduktan sonra DGS sınavına girip lisans okumaya başladı. Bu sene de birkaç dersten kaldığı için okulu uzadı. Şimdi elinde ön lisans diploması var, lisanstan da daha mezun olamadı. Hem Temmuz'da lisans KPSS'ye hem de Ekim'de ön lisans KPSS'ye girebilir mi? Yoksa sadece birine mi girme hakkı var.

Arkadaşlar kuzenim ön Lisans'tan mezun olduktan sonra DGS sınavına girip lisans okumaya başladı. Bu sene de birkaç dersten kaldığı için okulu uzadı. Şimdi elinde ön lisans diploması var, lisanstan da daha mezun olamadı. Hem Temmuz'da lisans KPSS'ye hem de Ekim'de ön lisans KPSS'ye girebilir mi? Yoksa sadece birine mi girme hakkı var.

Lisanstan mezun olmadığı sürece ön lisans diploması ile ön lisans KPSS'ye girebiliyor ama aynı zaman da lisans KPSS'ye girebiliyor mu bilmiyorum.

Lisanstan mezun olmadığı sürece ön lisans diploması ile ön lisans KPSS'ye girebiliyor ama aynı zaman da lisans KPSS'ye girebiliyor mu bilmiyorum.
Lisans'ta bildiğim kadarıyla son sınıfta Kpss B'ye girilebiliyor, ki zaten son sınıfı bırak 1 sene uzattı. Sadece tercih yaparken mezun değilsen tercih yapılamıyormuş diploma olması şartmış.

Şimdi normal de yaz okuluna gidip ağustos'da mezun olabiliyor. Yani Kpss B'ye girip mezun olduktan sonra tercih yapabilir normal şartlarda. Ama eğer olursa ikisine birden girmek ikisinde de şansını denemek istiyor. Yani önlisans sınav hakkını kaybetmemek için de yaz okulana gitmeyip bir dönem daha okulunu uzatacak. Eğer Kpss B'ye girdin Önlisans'a giremezsin gibi bir durum varsa boş yere de dönem uzatmış olacak.

Net bir sonuca ulaştım. ÖSYM sadece bir tanesine başvurmana izin veriyormuş. İkinci seferdeki başvuruda hata veriyormuş yani ikisinden birine girmemiz gerekmiş. Değerlendirmen için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı