Hem oyun hem mühendislik için mouse önerisi

SSmiğfer

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, mouse arıyorum daha önce Gaming kullanmadığım için farkları anlayamadım. Elim büyük sayılır ölçü olarak aşağı yukarı 20 cm. Bütçe olarak piyasaya hakim değilim 500 diyeyim sağlam öneri olursa artabilir biraz daha. Kullanım amacım oyun ve mühendislik programları.

Oyun için birşey diyemem ama M701 iş için gayet uygun. Infinity scroll özelliği var ve tekerlek ile pencerelerin yatay scroll barlarını hareket ettirebiliyorsun.

Eğer arttırabilirseniz bunlardan birini alın, elinizin boyutu için Sensei Ten daha uygun gibi duruyor ama ağırlık ve kauçuk kablo yüzünden kullanmada zorluk çekebilirsiniz.

Razer Basilisk’i şiddetle tavsiye ederim. Ben şu an Basilisk Ultimate modelini kullanıyorum. 3D modelleme olsun, özellikle teknik çizimler olsun çok ergonomik ve hassas bir mouse.
Verdiğin ölçüden yola çıkarak eline rahat rahat uyar diyebilirim. Şahsen benim ki 25 cm civarı ve mouse elime tam uyuyor.
Oyun performansı olarak pek bir şey diyemem, fps oyunlarında beni idare ediyor.
Ağırlığı ideal diyebilirim; ne çok ağır, ne de çok hafif.
Piyasada en uygun modeli Basilisk X HyperSpeed. Bütçeni biraz aşabilir.

Eğer arttırabilirseniz bunlardan birini alın, elinizin boyutu için Sensei Ten daha uygun gibi duruyor ama ağırlık ve kauçuk kablo yüzünden kullanmada zorluk çekebilirsiniz.
Hocam şu an düşününce ağır olması dezavantaj olur gibi geldi. Attığınız siteyi daha önce duymadim güvenilir mi, yurt dışından falan mı geliyor? Birde sitede daha düşük bütçeli mouse larda gördüm onlar kötü mü? Teşekkürler.

Hocam şu an düşününce ağır olması dezavantaj olur gibi geldi. Attığınız siteyi daha önce duymadim güvenilir mi, yurt dışından falan mı geliyor? Birde sitede daha düşük bütçeli mouse larda gördüm onlar kötü mü? Teşekkürler.
Hayır bizim ülkemizde bir mağaza, pek adı bilinmediği için güvenilir gözükmemesi normal. Belirttiğiniz düşük fiyattaki fareler altta belirttiğim fotoğraftaki ürünlerse eğer, ortadaki fare dışındaki diğer ikisi pek iyi değil.
1683560843964.png

@624739 Hocam 1k ya kadar çıkarsam bütçeyi ne önerirsiniz? Birden çok öneri yaparsanız daha iyi olur.
Mesajınızı yanıtlamayı unutmuşum mazur görün, alternatif olarak;

Geri
Yukarı