Hemşireliğin zorlukları nelerdir?

Benimkine geri kafalılık da diyebilirsiniz hak ediyorum belki de bilmiyorum. Kıskanç biriyim her türlü insan olacak. Burada hastanede erkek hemşireler ile kız hemşirelerin arasındaki samimiyet normalin de üstünde affedersiniz ancak ortamları çok gevşek her yerde öyle midir bilmiyorum. 3 senelik çok güzel bir birlikteliğimiz var seneye de sözlenecektik ancak benim bu aralar bu durum kafamı çok kurcalıyor. Nöbetler vs. İçimde değişik bir his var düşündükçe kendimi yiyorum ilerde de bu düşünce ile ne kadar devam ederim bilmiyorum. Ayrılmakta istemiyorum ancak kafam allak bullak.

Benimkine geri kafalılık da diyebilirsiniz hak ediyorum belki de bilmiyorum. Kıskanç biriyim her türlü insan olacak. Burada hastanede erkek hemşireler ile kız hemşirelerin arasındaki samimiyet normalin de üstünde affedersiniz ancak ortamları çok gevşek her yerde öyle midir bilmiyorum. 3 senelik çok güzel bir birlikteliğimiz var seneye de sözlenecektik ancak benim bu aralar bu durum kafamı çok kurcalıyor. Nöbetler vs. içimde değişik bir his var düşündükçe kendimi yiyorum ileride de bu düşünce ile ne kadar devam ederim bilmiyorum. Ayrılmakta istemiyorum ancak kafam allak bullak.

Hocam kız arkadaşınızın ailevi durumunu bilmiyorum ve sizin görüşünüze saygı duyuyorum ancak.
Kendi düşünceme göre kız arkadaşınıza annesi babası bu zamana kadar giyimine kimlerle konuştuğuna karışmadıysa hele ki anne ve babasından bir fiske tokat bile yemediyse sizin ona bunları yapmaya hakkınız yok. Ne o kişinin giyimine ne de kimlerle nasıl olduğuna karışabilirsiniz.
Ben böyle bir durumda olsam eğer eşim/kız arkadaşım istiyorsa önünde durmam durmamam gerekir zaten.
Kötü bir şey dediysem kusura bakmayın bu tarz konularda yaram var biraz.

Hocam kız arkadaşınızın ailevi durumunu bilmiyorum ve sizin görüşünüze saygı duyuyorum ancak.
Kendi düşünceme göre kız arkadaşınıza annesi babası bu zamana kadar giyimine kimlerle konuştuğuna karışmadıysa hele ki anne ve babasından bir fiske tokat bile yemediyse sizin ona bunları yapmaya hakkınız yok. Ne o kişinin giyimine ne de kimlerle nasıl olduğuna karışabilirsiniz.
Ben böyle bir durumda olsam eğer eşim/kız arkadaşım istiyorsa önünde durmam durmamam gerekir zaten.
Kötü bir şey dediysem kusura bakmayın bu tarz konularda yaram var biraz.

Yaşadığım şehir ve ortamlardan dolayı ve geçmişte yaşadığımız bir kaç durumdan dolayı benimde bu konuda bir yaram var. Estağfuruallah yanlış bir şey demediniz. Geçmişte yaşadığımız olayları siz de yaşasaydınız inanın bu tür şeyleri düşünmeniz gayet normal olurdu. Öyle saçma değişik insanlar ile karşılaştım ki insanlara karşı bir güvenim kalmadı. Giyimine tarzına elbet de karışamam ancak evleneceğim eşimin de o şekilde ortamlarda olmasını yediremem.

Ek olarak da benim bir şey yaptığım yok :) Ben kız arkadaşımın istediği mesleğe sonsuz saygım var. Bu mesela benim kişisel sorunum kız arkadaşımla benim sorunum değil. Ben bu meseleyi benim sorunum olarak görüyorum çünkü bu sıkıntıyı ben yaşıyorum. Bu sıkıntının bir çözümü var mı diye konu açtım ne yapabilirim bir yol bulmam lazım o yüzden konuyu açtım. Bir yol falanda bulamazsam kız arkadaşımın mesleğine okuyacağı bölüme asla engel olamam benim hakkım değil. Yollarımızı ayırmaktan başkada bir seçenek göremiyorum maalesef.

Sizi bulamam ki hem okula gidiyorum uykusuzluğa hiç dayanamam en az 6 en çok 8 saat uyumam lazım kendime tam anlamı ile gelebilmem için.
O zaman bilip bilmeden masa başı vb diye haksız ithamlarda bulunmayın. Siz uyurken biz hemşireler, eşimizden çocuğumuzdan ayrı nöbet tutuyoruz. Hele ki şu pandemi zamanı saatlerce maskemizi çıkaramıyoruz.

Benimkine geri kafalılık da diyebilirsiniz hak ediyorum belki de bilmiyorum. Kıskanç biriyim her türlü insan olacak. Burada hastanede erkek hemşireler ile kız hemşirelerin arasındaki samimiyet normalin de üstünde affedersiniz ancak ortamları çok gevşek her yerde öyle midir bilmiyorum. 3 senelik çok güzel bir birlikteliğimiz var seneye de sözlenecektik ancak benim bu aralar bu durum kafamı çok kurcalıyor. Nöbetler vs. içimde değişik bir his var düşündükçe kendimi yiyorum ileride de bu düşünce ile ne kadar devam ederim bilmiyorum. Ayrılmakta istemiyorum ancak kafam allak bullak.

Diğer arkadaşın boş lafına cevap yazmaktan sizin asıl konuyu atlamışım. İş kızda bitiyor. Siz ne derseniz veya ne kadar önlem almaya çalışırsanız çalışın, içinde gevşeklik olan illa yapıyor yapacağını. Kıskançlık fazlasıyla normal bir durum abartılmadığı sürece. Fakat yok erkek hemşireler, yok doktorlar falan diye düşünürseniz sadece kendinizi yersiniz ki hemşirelikte bu karşı cins oranı bayağı biraz diğer mesleklere göre. Hayatın her yerinde karşı cins olacak. Size önerim içinizdeki sıkıntıdan kız arkadaşınıza bahsedin. Ve eğer sözlenip evlenmeyi düşünecek kadar ciddiyseniz boş takıntılar yüzünden bu birlikteliği bitirmeyin(takıntının altı boş ise tabii ki.)

Güven ilişkinin bir numaralı yapıtaşı.

Geri
Yukarı