Hemşirelik okunur mu?

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Herkese merhaba, ben sayısal öğrencisiyim, 12. sınıfa geçtim (açıktayım) ve önümde YKS sınavı var. Aslında bilgisayar mühendisliği istiyordum ama bazı nedenlerden ötürü vazgeçtim. Şu an hemşirelik düşünüyorum. Sizce nasıl bir bölüm, okunur mu şu zamanda?

Şimdiye kadar toplam 11 tane TYT denemesi çözdüm bu seneki TYT de dahil ve ortalama 65-70 net arası yapıyorum. Hiç AYT çözmedim. Kendi şehrimdeki üniversitesiyi istediğim için omü yü kazanmak istiyorum. Geçen sene en son 384 ile öğrenci almış. Bölümü kazanırım diye düşünüyorum. Sizin de düşüncelerinizi merak ettim. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Hemşirelik kazanıp yüksek öğretim okursan çok başarılı olursun hayatın çok kolaylaşır zorluk çekmezsin.

O yüzden düşünüyorum hocam zaten. Ataması falan da var. Bilgi için teşekkürler.

Kuzenim hemşire, geçen kendisine 40.000TL'lik ikramiye verdiler neden bilmiyorum.
Boşta kalmak yerine hemşirelik iyidir hocam.

Teşekkürler aynen öyle.

Herkese merhaba, ben sayısal öğrencisiyim, 12. sınıfa geçtim (açıktayım) ve önümde YKS sınavı var. Aslında bilgisayar mühendisliği istiyordum ama bazı nedenlerden ötürü vazgeçtim. Şu an hemşirelik düşünüyorum. Sizce nasıl bir bölüm, okunur mu şu zamanda?

Şimdiye kadar toplam 11 tane TYT denemesi çözdüm bu seneki TYT de dahil ve ortalama 65-70 net arası yapıyorum. Hiç AYT çözmedim. Kendi şehrimdeki üniversitesiyi istediğim için omü yü kazanmak istiyorum. Geçen sene en son 384 ile öğrenci almış. Bölümü kazanırım diye düşünüyorum. Sizin de düşüncelerinizi merak ettim. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Güzel kardeşim sağlık lisesi çıkışlıyım herkes para ve rahatlığından bahsediyor emin ol kolay değil. Ben yapamadım yapmak istemedim. Birçok bahane sürdüm. Ciddi diyorum sana kadın ağırlıklı olduğu için fazla rahat edilmiyor. Sohbet muhabbet kuramıyorsun. Çekilemiyorlar. Hasta tarafından hasta alt bakımı, yara pansuman birçok iş var. Erkek olan hemşirlere git gel hasta indir çıkar gibi ağır işleri yaptırıyorlar. Şahit oldum köpek gibi hizmet ettiriyorlar. Bir kadın için altın tepside sunulmuş bir meslek ama erkek için aynısı diyemeyeceğim. Mesleki olarak cinsiyet eşitliğinden çok uzak bir meslek. Özellikle 2 yıllık att çıkışlı veya lise döneminde hemşire çıkmış olanlar farklı yerleri deneyen tanıdıklarım abilerim çok var. Ha bunun yanında günlük hemşire ilanları oluyor. Fiyatları gecelik 1000-2000 arası kazanan hatta daha fazlasını alanlar gördüm. Ekonomik olarak hiçbir sıkıntı çekmezsin. Atanamadın diyelim özele girersin yine çalışırsın. Benim 3 aylık çalışma sürem. En fazla bu kadar dayandım. En basitinden COVID hastasının kapısına uyarı işareti asılmadığı için hasta ile yakın temas kurdum. Benden serum için yardım istediği için yardım ettim. Çıktığımda dalğa geçer gibi kadın sorumlum onlar COVID hastası sen ne yaptın salak diyerek dalğaya aldı. Ben doğuştan tip 1 diyabet şeker hastasıyım. Benim en ufak bir enfeksiyonda yaralanmada normal bir insana göre çok daha ağır etkileri oluyor ve iyleşme sürem uzun sürüyor.

Yemin ederim her ay 1 kere hastanede tedavi oluyordum ya grip ya enfeksiyon. Daha sana hasta tarafından çektiğim sıkıntıları anlatmak isterim ama uygun değil. Özel hastane olarak da buraya yazıyorum kendinize 1 gram saygınız varsa gitmeyin. Kendi gözlerimle gördüm. Beceriksiz niteliksiz kişileri baş hemşire kat sorumlusu yapıyorlar. O da yetmiyor bir hastanın tedavi order dosyasına gizlice kendileri için fazladan atom dediğimiz vitamin serumlar ağrı kesiciler yaptırıyorlar ve bunun faturasını vatandaş hasta ödüyor. Ama şunu diyebilirim bu bahsettiğim hastane AKP tarafında köklü bağlantısı olan bir şahsın hastanesi. Kolayca anlarsınız. Sana son diyeceğim kendine sor. Ben kendimi savunurum vicdan yapmam ezdirmem hakkımı ararım diyorsan gir. Zorluklarını bilerek gir. Üstü körü bilgiler ile bir işe atlama. Boş vaktinde bir hastaneye git ve izle. Yorumla neler yaşadıklarını gör. Analiz et. Çalışanlara danış bilgi iste. Not: Bu meslekte en dikkat edilmesi ve korkulması gerekilen şey iş kazasıdır çünkü geri dönüşü yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı