Hep aynı şarkıları dinleyip durmak nasıl bırakılır?

siluette

Hectopat
Her türden müziği dinleyen biriyim, fark etmez kesinlikle. Önceden sevdiğim bir şarkı olursa yapan grubun en çok dinlenen şarkılarına bakardım. Bu şekilde yavaş yavaş yeni türler ve şarkılar öğrenirdim veya bir yerde duyduğum, arkadaşlarımın önerdiği şarkıları vs. de eklerdim. Spotify kullanıyorum 2020'den beri ve şarkıları ondan beridir sadece "beğenilen şarkılar" playlistine ekledim. Ek bir playlist oluşturmadım.

Şu anda o playlistte 1700 şarkı oldu, bakınca 4 yılda sadece 1700 şarkı az gerçekten ve özellikle son 1 yıldır sadece 270 şarkı eklemişim, bunların 70-80 tanesi phonk'tur büyük ihtimal. Çünkü son 1 senedir deli gibi phonka sardım, genelde internette duyduğum veya editlerde gördüğüm şarkılar yüzünden. Tamam iyi güzel de çok baydı artık ve 2-3 aydır fark ettim hep aynı şarkıları dinleyip duruyorum. Phonk güzel de shuffle yapıyorum, phonk çıkıyor yine. Mesela arabada, spor salonunda dinlenir tamamda ben phonk dinlemek istemediğimde bile shuffle atarsam veya listeye girsem karşıma çıkıyor dinliyorum.

1700 şarkıyı kategorilere ayırmakta çok zor. Ayrı ayrı playlist yapsam herhalde günler sürer tek tek eklemesi. Bugün Beatles'ın bir şarkısı dinlerken aklım takıldı. Ben niye yeni gruplar vs. aramıyorum diye, Spotify özellikle çok kısıtlıyor gibi geldi. Nasıl bunları bir düzene sokarım? Hani bir de sadece müzik dinlemek için Sony kulaklık aldım ve hoparlör aldım, doğru düzgün kullanamıyorum.

Her türden müziği dinleyen biriyim, fark etmez kesinlikle. Önceden sevdiğim bir şarkı olursa yapan grubun en çok dinlenen şarkılarına bakardım. Bu şekilde yavaş yavaş yeni türler ve şarkılar öğrenirdim veya bir yerde duyduğum, arkadaşlarımın önerdiği şarkıları vs. de eklerdim. Spotify kullanıyorum 2020'den beri ve şarkıları ondan beridir sadece "beğenilen şarkılar" playlistine ekledim. Ek bir playlist oluşturmadım.

Şu anda o playlistte 1700 şarkı oldu, bakınca 4 yılda sadece 1700 şarkı az gerçekten ve özellikle son 1 yıldır sadece 270 şarkı eklemişim, bunların 70-80 tanesi phonk'tur büyük ihtimal. Çünkü son 1 senedir deli gibi phonka sardım, genelde internette duyduğum veya editlerde gördüğüm şarkılar yüzünden. Tamam iyi güzel de çok baydı artık ve 2-3 aydır fark ettim hep aynı şarkıları dinleyip duruyorum. Phonk güzel de shuffle yapıyorum, phonk çıkıyor yine. Mesela arabada, spor salonunda dinlenir tamamda ben phonk dinlemek istemediğimde bile shuffle atarsam veya listeye girsem karşıma çıkıyor dinliyorum.

1700 şarkıyı kategorilere ayırmakta çok zor. Ayrı ayrı playlist yapsam herhalde günler sürer tek tek eklemesi. Bugün Beatles'ın bir şarkısı dinlerken aklım takıldı. Ben niye yeni gruplar vs. aramıyorum diye, Spotify özellikle çok kısıtlıyor gibi geldi. Nasıl bunları bir düzene sokarım? Hani bir de sadece müzik dinlemek için Sony kulaklık aldım ve hoparlör aldım, doğru düzgün kullanamıyorum.
Hocam ben şu şekilde yapıyorum. Böyle böyle yapabilirsiniz.
1709597177959.png
1709597195935.png

Örneğin film, oyun, dizi müzik ve şarkılarını bir yerde topladım.

Bende böyle düşündümde baya bir uğraşmam gerekecek sanırım, 1700 şarkı az buz değil.
1700 Şarkı gerçekten sıkıntı. yerinizde olsam öncelikle şarkıları / müzikleri dinler ona göre ekleme / düzenleme yapardım.

Bende böyle düşündümde baya bir uğraşmam gerekecek sanırım, 1700 şarkı az buz değil.

Çizgileri iyi düşünmüşsün bu arada hiç aklıma gelmezdi 😁
Evet çizgi olmazsa olmaz. :D yani ancak kategorilere bu şekilde ayırabilirsiniz. favori şarkı müziklerinizi ona göre sıralayın. mesela 1. kategoride phonk var 2. kategoride hip hop gibi. yani hangisine daha çok öncelik veriyorsanız onları ona göre sıralayın.

Hocam 1700 şarkının hepsini dinliyorsan, hep aynı şarkıları dinlemiş olmuyorsun o zaman.
Daha çok son 50-60 şarkıyı dinliyorum, gene yeni beğendiğim şarkıları ekliyorum tabi ama o kadar karışık ki shuffle atasım gelmiyor, en yakın zamanda düzenleyeceğim.

Eski şarkılara dinlemeye çalışıyorum gene ama sanki daha geçen hafta dinlemişim gibi geliyor anlamadım zaten sanırım benim sorunum bir şarkıyı seversem 100 kere dinliyorum bayıyor sonra, eskilerede bu yüzden çok dönemiyorum.

Hocam ben de aynı sorundan muzdaribim. Yıllık dinlemem 180k falan çıkıyor fakat çoğu benzer ya da aynı şarkılar ve ben de bıktım. Indie pop dinlesem çoğunu biliyorum Rock dinlesem yine aynı. Reklam olur mu bilmiyorum ama Swipefy diye bi uygulama ile baya yeni şarkı ve grup keşfeetmiştim hocam size de önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı