Hepsiburada 100 TL altı ürünlerde bedava kargo yapma hatası

RetroShaman

Decapat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler bugün fark ettiğim bir hatayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle Hepsiburada üzerinden 100 TL'lik bir alışveriş yapmadığınız takdirde ücretsiz kargodan yararlanamıyorsunuz. Normal şartlarda almak istediğiniz ürünün yanına onu 100 TL ve üzeri bir fiyat çıkaracak ürün ekler ve alışverişi tamamlarsanız ücretsiz kargodan yararlanabilirsiniz. Gelelim şimdi 100 TL altı bir ürünü ücretsiz kargoyla nasıl alacağımıza öncelikle az önce bahsetmiş olduğum gibi 100 TL ve üzeri bir alışveriş yapıyoruz sonra almak istediğimiz ürün dışındaki ürünlerin siparişini iptal ediyoruz böylelikle kargo parası ödemeden 100 TL altı bir ürüne sahip olabiliyoruz. Zaman ayırdığınız için teşekkürler. (not: İnsanların yaralanması için değil sorunun çözülmesi için attım.).

Butun siparisi tek bir ürün gibi gorur yaparak cozerler gibi. Bu durumda sepette bir hatali ürün olursa onu tek basina iptal eymek yerine tum siparisi iptal etmek gerekecektir.

Post hakkında bir şey söylemiyorum da bir keresinde kargo bedavaya gelsin diye bir satıcıdan sadece 3 liralık pena almıştım. Yollamışlardı :D.

Ben onu şu şekilde yapıyorum, mesela 90 liralık alışveriş yaptım+ 10 lira kargo çıktı gidip 10-12 TL'lik bir ürün daha alıyorum, ihtiyacım olan 90 liralık + kargoya 100 lira vereceğime, ihtiyacım olan 90 liralık + başka bir ürüne 100 lira veriyorum :D

Ben onu şu şekilde yapıyorum, mesela 90 liralık alışveriş yaptım+ 10 lira kargo çıktı gidip 10-12 TL'lik bir ürün daha alıyorum, ihtiyacım olan 90 liralık + kargoya 100 lira vereceğime, ihtiyacım olan 90 liralık + başka bir ürüne 100 lira veriyorum :D

Bu da mantıklı ben 25 TL'lik bir ürün için yazdığım yöntemi kullandım. Bugünde iptal ettiğim ürünün parasını iade ettiler. ( 12 TL kargo çıkıyordu bedava kargoyla aldım.)

N11 genellikle her ürüne ücretsiz kargo yapıyor, HB neden böyle iş yapıyor ki? Ben her zaman 100TL üstü yapmam, belki o an kılıf aldım kargo parası mı vereceğim. Bu yüzden 75 ve 100TL aşağı olan ürünleri N11 gibi sitelerden alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı