Hepsiburada 3500 TL PC Toplama

akinciii

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün çok uzun uzadıya bir konu açmıştım fakat maalesef mesaj yazan olmadı :) Bugün birkaç saat içinde Hepsiburada'dan 3500 TL civarına PC bileşeni alacağım. Kafamda 2 alternatif var:

1- Ryzen 2700 + GSkill RipjawsV 8 GB 3200 MHz Single RAM + Asus TUF B450 Gaming Plus Anakart + Samsung 970 Evo 240 GB M.2 SSD

2- Ryzen 2700x + Aynı RAM + Asus TUF x470 Gaming Plus Anakart

Kasa ve PSU Corsair Carbide 100R (Corsair VS600). 2 seçenekte de sonradan 8 GB aynı RAM eklenecek ve ikisi de 3500 TL civarı tutuyor. Anakart modelleri Asus TUF yerine MSI Gaming Plus veya Tomahawk da olabilir fiyat farkı çok az. 2.alternatifte SSD de sonraya kalacak daha çok sıkıntıya sokacak. 2700x çok tercih ediliyor diye kafam karışık. Fakat 2700 gerek fiyat gerek TDP değeri olarak daha çok kafama yatıyor. Aradaki XFR farkını olur da ihtiyacım olursa ilerde overclock ile kapatabilirim diye düşünüyorum. Akşama sipariş vereceğim :) Şimdiden teşekkür ederim.
Edit: Bir de şöyle 2 anakart daha buldum. B450'lerden daha mı iyidir?

MSI X370 SLI PLUS Amd X370 3200+ (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

MSI X370 Gaming Plus AMD X370 3200 MHz (O.C.) DDR4 USB 3.1 Fiyatı

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Dün çok uzun uzadıya bir konu açmıştım fakat maalesef mesaj yazan olmadı :) Bugün birkaç saat içinde Hepsiburada'dan 3500 TL civarına PC bileşeni alacağım. Kafamda 2 alternatif var:

1- Ryzen 2700 + GSkill RipjawsV 8 GB 3200 MHz Single RAM + Asus TUF B450 Gaming Plus Anakart + Samsung 970 Evo 240 GB M.2 SSD

2- Ryzen 2700x + Aynı RAM + Asus TUF x470 Gaming Plus Anakart

Kasa ve PSU Corsair Carbide 100R (Corsair VS600). 2 seçenekte de sonradan 8 GB aynı RAM eklenecek ve ikisi de 3500 TL civarı tutuyor. Anakart modelleri Asus TUF yerine MSI Gaming Plus veya Tomahawk da olabilir fiyat farkı çok az. 2.alternatifte SSD de sonraya kalacak daha çok sıkıntıya sokacak. 2700x çok tercih ediliyor diye kafam karışık. Fakat 2700 gerek fiyat gerek TDP değeri olarak daha çok kafama yatıyor. Aradaki XFR farkını olur da ihtiyacım olursa ilerde overclock ile kapatabilirim diye düşünüyorum. Akşama sipariş vereceğim :) Şimdiden teşekkür ederim.
Edit: Bir de şöyle 2 anakart daha buldum. B450'lerden daha mı iyidir?

MSI X370 SLI PLUS Amd X370 3200+ (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

MSI X370 Gaming Plus AMD X370 3200 MHz (O.C.) DDR4 USB 3.1 Fiyatı

Valla SSD bütün dengeleri değiştiriyor. :) O yüzden ben 1 derdim muhtemelen sizi o kadar sıkıntıya sokacaksa.

Ekran kartı göremedim?
Gigabyte GTX 970 ekran kartı ve Corsair Carbide 100R psulu kasa mevcut. Sistemim var sadece bu bileşenleri geliştireceğim.
"Acil" adı altında açtığım konunun aciliyeti bitti arkadaşlar. Hepsiburada dün ufak çapta başlattığı fiyat artırımını sağlam şekilde devam ettirdi :) Dün 3400 küsür civarına gelen set şuan 3600'ü geçiyor. Maalesef para henüz elime ulaşmadığı için kaçırdım. Fakat yine de konuda sorduklarımla ilgili tavsiyelere açığım. Özellikle x370 vs. B450 ve 2700 vs. 2700x konuları kafamı kurcalıyor :) Bugün yarın olmasa da eninde sonunda indirim denk getirip alacağım. Yardımcı olanlara ve olabileceklere teşekkürler.

Son düzenleme:
Bence hepsiburada dışında ki güvenli firmaları da değerlendirebilirsin. Hepsiburada dan (normal durumda kampanyalar haricinde yani) daha avantajlı oluyor genelde.

Bence hepsiburada dışında ki güvenli firmaları da değerlendirebilirsin. Hepsiburada dan (normal durumda kampanyalar haricinde yani) daha avantajlı oluyor genelde.
Evet tavsiye için teşekkür ederim. Diğer sitelerin hepsinden haberim var. Hepsiburadaya indirim kampanya dışında bakmam bile zaten. Fakat indirimler cidden güzeldi ve kaçırmak üzdü.

Evet tavsiye için teşekkür ederim. Diğer sitelerin hepsinden haberim var. Hepsiburadaya indirim kampanya dışında bakmam bile zaten. Fakat indirimler cidden güzeldi ve kaçırmak üzdü.
Kısmet. Gerçekten bende hepsiburada indirimini kaçırmıştım. Çok üzülmüştüm hatta. Daha iyi bir indirimi N11 de buldum oradan aldım. Hemen hemen aynı sistemi topladık arkadaş ile ben 2600 TL ye almıştım o 3000 TL ye :D. İnşallah sizde istediğiniz gibi bir kampanya bulursunuz. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı