Elektronik Hepsiburada Acer KA222Q 21.5" 75Hz 1ms FreeSync IPS monitör indirimi

Bu monitörde sRGB desteği yerine NTSC desteği var. %72 NTSC desteği bulunuyor bu da %100 sRGB demek oluyor. Ayrıyeten 250 Nits parlaklığı bulunuyor.

Teşekkürler hocam 👍 bu NTSC ve SRGB'nin farkı nedir hocam aynı olsa iki kavram olmaz diye düşünüyorum.

Teşekkürler hocam 👍 bu NTSC ve SRGB'nin farkı nedir hocam aynı olsa iki kavram olmaz diye düşünüyorum.

Açıkçası bende bu konu hakkında çok fazla bir fikir sahibi birisi değilim. Ancak bildiğim kadarıyla NTSC çoğunlukla F/P monitörlerde ve orta segment televizyonlarda kullanılan renk gaması olarak bilmekteyim. sRGB ise grafik tasarım yani çoğunlukla profesyonel tasarım işi ile uğraşan kişiler tarafından kullanılmakta. Bunun açıkçası farkını normal bilgisayar kullanıcısı iseniz fark etmek zor. Anca Blu-ray film, dizi, belgesel gibi şeyleri bilgisayarınızı indirip o şekilde izlerseniz fark edebilirsiniz. Normal kullanıcı için %72 NTSC gayet yeterli.

Konsol için 1080p az gibi.

Benim için yeterli 1080p üstünde kullanırsan 2K veya 4K o zaman cihaz daha çok ısınacaktır. FPS bakımından fark eder mi bilmiyorum ama normalde etmesi lazım.

Monitorün tipi çok güzelmiş bu arada, simsiyah ve sade :D Rgb falan da yok mis gibi.

27"G-SYNC Curved HDR10 WQHD monitör öneriniz olur mu?

Curved alınmaz hepsi VA panel haricinde:

Yeni konular

Geri
Yukarı