HepsiBurada garantili ürün nasıl garantiye gönderilir?

TéQ10

Kilopat
HepsiBurada'dan 2 yıl garantili bir mouse alacağım. Ürün satıcısı HepsiBurada olarak geçiyor fakat ben bu mouse'u aldığım zaman garantiye nasıl göndereceğim?

"Satıcısı Hepsiburada olmayan üründe, ürünün orijinal kutusu, faturası, garantisi ve tüm aparatlarıyla birlikte yetkili servise direkt olarak başvurmanız gerekir.

Satıcısı Hepsiburada olan üründe arıza oluştuysa, ürünün orijinal kutusu, faturası, garantisi ve tüm aparatlarıyla birlikte, kendiniz veya bizim aracılığımızla yetkili servise gönderebilirsiniz."

Mausenin içinde garanti belgesi vardır. O belgenin içinde garantili ürünü kabul eden dükkanlar yani tamirciler yazar.

HepsiBurada'dan 2 yıl garantili bir mouse alacağım. Ürün satıcısı HepsiBurada olarak geçiyor fakat ben bu mouse'u aldığım zaman garantiye nasıl göndereceğim?
Satıcı hepsiburada ise sipariş sayfasından arıza iadeyi tıklayıp aşamaları takip ediyorsun açıklama bölümüne ürün arızasını yazıp gönderiyorsun sana kargo gönderi kodu hemen veriyorlar o kodu alıp ürünü de eksiksiz kutu içeriğiyle kargoya veriyorsun ve arıza bölümünden takip ediyorsun durumu.

Klavye iadesi yapmıştım ve çok kolaydı. Ürünü hepsiburada satmıyordu ve arızalı çıkmıştı, bazı tuşlar basmıyordu. Yetkili servisine ulaşamayınca direkt memnun kalmadım diyerek iade sürecini başlattım. Anında kargo kodu verdiler. O kodla kargo şubesine gidiyorsun "Hepsiburada iadem var." diyorsun, kodu istiyorlar. Bu kadar. Adres dahi bilmen gerekmiyor. Daha sonra siparişlerim kısmında iade sürecini takip edebiliyorsun. Pek zaman almıyor.
O gün bugündür iade konusunda hepsiburada'ya güvenirim. Sanıyorum tamire gönderme süreci de benzer işliyor, ürün hepsiburada satıcılıysa onlara göndermen yeterli. Fakat şöyle bir durum da var. Bu durumdan pek çok kişi şikayetçi. Ürünü arızalı, tamir edilmesini istiyorum olarak yolluyorsun, hepsiburada iade alıp parasını geri iade ediyor. Bunu indirimdeki ürünlerde çok yapıyorlar özellikle. Belirtmek istedim.

Klavye iadesi yapmıştım ve çok kolaydı. Ürünü hepsiburada satmıyordu ve arızalı çıkmıştı, bazı tuşlar basmıyordu. Yetkili servisine ulaşamayınca direkt memnun kalmadım diyerek iade sürecini başlattım. Anında kargo kodu verdiler. O kodla kargo şubesine gidiyorsun "Hepsiburada iadem var." diyorsun, kodu istiyorlar. Bu kadar. Adres dahi bilmen gerekmiyor. Daha sonra siparişlerim kısmında iade sürecini takip edebiliyorsun. Pek zaman almıyor.
O gün bugündür hepsiburada'ya güvenirim.
Sizin olay başka yalnız. sizin olay iade süresi dolmadan yollarsan kabul ediyorlar dolduysa satıcıyla muhatap olman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı