Hepsiburada iptal edilen siparişin gelmesi

sSombrero

Hectopat
Yer
Mozambik/Maputo
Merhaba hocalarım. Hepsiburada sitesinden görseldeki kulaklıkları sipariş etmiştim. Başka model bir kulaklık beğendiğim için siparişi kargodayken iptal ettirdim ve ücret iadesi banka hesabıma yapıldı fakat kulaklıkları yine de adresime getirmişler. Hatta evde biri olmadığı için komşuya bırakmışlar. İstemeden Hepsiburada'yı dolandırdım galiba. Ben bu kulaklıkları kullanırsam başıma bir iş gelir mi? Etik olup olmaması umurumda değil. Satıcı mağazaya ürünlerin ücreti gidecek mi? Satıcı mağazaya ürünlerin ücreti gidecekse ve Hepsiburada sitesi bu işten zarar görecekse kullanacağım fakat mağazaya ücret gitmezse yani bu işten zararlı çıkan mağaza olacaksa durumu bildireceğim. Dürüst bir satıcıymış çünkü. Dediği gibi orijinal ürünlermiş.

WhatsApp Image 2023-10-03 at 22.00.46_f4a00685.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocalarım. Hepsiburada sitesinden görseldeki kulaklıkları sipariş etmiştim. Başka model bir kulaklık beğendiğim için siparişi kargodayken iptal ettirdim ve ücret iadesi banka hesabıma yapıldı fakat kulaklıkları yine de adresime getirmişler. Hatta evde biri olmadığı için komşuya bırakmışlar. İstemeden Hepsiburada'yı dolandırdım galiba. Ben bu kulaklıkları kullanırsam başıma bir iş gelir mi? Etik olup olmaması umurumda değil. Satıcı mağazaya ürünlerin ücreti gidecek mi? Satıcı mağazaya ürünlerin ücreti gidecekse ve Hepsiburada sitesi bu işten zarar görecekse kullanacağım fakat mağazaya ücret gitmezse yani bu işten zararlı çıkan mağaza olacaksa durumu bildireceğim. Dürüst bir satıcıymış çünkü. Dediği gibi orijinal ürünlermiş.

Eki Görüntüle 1966188

Aynı olay başıma geldi hem de 2 kez her türlü size ulaşmaya çalışıyorlar eğer ulaşamazlarsa polis kapınıza dayanıyor 100 liralık şey olmasına rağmen :D

Tekrar kargoya verin ya da müşteri hizmetlerine durumu açıklayın size ödeme için bir link göndereceklerdir.

Eki Görüntüle 1966188

Hocam bende yaşadım bir şey olmadı, yine de siz sadece bekletin haber gelmezs ise kullanın gitsin.

Tamam. Polis dayanana kadar veya dayanmazsa bile 2-3 aya kadar kullanmam bunları. Dursun bakalım. Artık 3 ay sonuna kadar da bir şey olmazsa kullanırım.

Yine de durumu bildirin.
Benim sipariş ettiğim ürünün fiyatı yüksek olduğu için gelmiş olabilirler ama gelme şansları da vardır.

Bu arada yeni fark ettim. Ürün orijinal değilmiş. Orijinali farklı bir kutuymuş. Mağazaya almadan önce sormuştum. Orijinal demişti.

Asıl orijinal kutu böyleymiş.
image_2023-10-03_223415671.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı