İptal edilen ürünün gelmesi

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Geçen hafta Gittigidiyor'dan işlemci soğutucusu aldım. Daha sonra beğenmedim ve iptal ettim. Fakat şu an ürün geldi ve teslim aldım. Para iadesi falan gerçekleşti geçen hafta. Bu ürünü ne yapmam lazım? Geri yollamamam halinde üyeliğim incelemeye alınacakmış.

Ürünü hiç kabul etmemeniz gerekiyordu. Bu sayede ürün aldığınız yere geri gidecekti. Şimdi büyük ihtimalle size bir kargo numarası verecekler. O numara ile kargo şubesine gidip ürünü geri göndermeniz gerekecek.

Ya ben almak istemedim kargocu kabul etmedi almak zorunda kaldım. Yok yere başımıza iş alacağız.
Kargocu nasıl kabul etmedi. Kargocu ile ilgili kargo şirketini arayıp şikayet edin. Onun yüzünden siz uğraşacaksınız. Ürünü almak istemiyorsanız bu durumu kabul etmesi gerekiyordu.

Satıcı ile görüş, evine kurye gönderirlerse teslim edeceğini ilet. Salgın zamanında karşı tarafın hatası yüzünden kargo şubesine gitmek zorunda değilsin, gerekmedikçe dışarı çıkman doğru değil zaten şu an.

Ürün kargoya çıktıysa, tekrar teslim alınmadan iadesi başlatılmaz; bu alıcının inisiyatifine bırakmaktır olayı.

Paketi açmadıysanız aldığınız gibi tekrar geri verebilirsiniz. Ayrıca kargocunun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Şikayette bulunabilirsiniz.

Kargocu nasıl kabul etmedi. Kargocu ile ilgili kargo şirketini arayıp şikayet edin. Onun yüzünden siz uğraşacaksınız. Ürünü almak istemiyorsanız bu durumu kabul etmesi gerekiyordu.
Satıcıya mesaj attım. Gerçekten kabul etmedi ama neyse.
Paketi açmadıysanız aldığınız gibi tekrar geri verebilirsiniz. Ayrıca kargocunun kabul etmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Şikayette bulunabilirsiniz.
Poşete koydum balkona attım öylece duruyor.

Satıcıya mesaj attım. Gerçekten kabul etmedi ama neyse.
Satıcıya durumu anlatın. Ürünü almak istemedim fakat kapıya gelen kurye durumu kabul etmedi deyin. Arından büyük ihtimalle kargo numarası verecekler. Verdikleri kargo müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatın. Ürünü geri almayan kargocuyu şikayet edin ve evinize ürünü göndermek için kurye çağırın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı