Hepsiburada KacParaya Sahte Samsung 870 EVO Sattı

Hepsiburada üzerinden şikayet açtım belki ürün satışını iptal etmiş olabilirler. Kolayca herkesin fark edeceği bir şey değil ben daha önce aynı SSD'den bir adet daha aldığım için fark ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün elime ulaşan 870 EVO 1TB SATA SSD'yi 1149 TL'ye Hepsiburada KacParaya adlı satıcıdan aldım ürünü. Ürünün kargosunun içerisinde fatura çıkmaması üzerine işkillendim ve kontrol etmeye başladım. Kullanım kılavuzunun içerisinde download Samsung Magician kartı da çıkmadı ve disk bilgisayara takar takmaz direkt formatlanmış bir şekilde Windows tanıdı. Normalde sıfır bir disk alırsanız disk yöneticisinden girip formatlayıp yeni bölüm oluşturmanız lazım. Bütün bu gariplikler üzerine Samsung Magician ile kontrol ettim, ürün "unverified / authentication is required." olarak gözükmekte ve Firmware kodu: 2105XKR olarak gözükmekte. Performance benchmark kısmında ise: 510 MB/s read, 461 MB/s write, random read (IOPS) 35888, random write (IOPS) 46875 olarak gözükmekte. İki bilgisayarda test ettim. Magician yazılımını silip yüklemek ya da port değiştirmek hiçbir işe yaramıyor. İade sürecini başlatmış durumdayım. Tek temennim şu ki forumlarda birkaç farklı satıcıda sahte ürün mevzusu yaşanmış özellikle 2021 Ağustos ayında. Bu ürünü alacak arkadaşlara bu mesajların ulaşması ve bu satıcılardan uzak durmalarıdır. Temiz güvenilir satıcıları veya ilanları gönderebilirseniz bir sonraki alışverişimi onlardan yapacağım.

Hepsiburada'dan aldığın ürünün sıfır olmasını mı bekliyordun. Diğer büyük teknoloji mağazaları bile çevrimiçi satışlarda teşhir ya da ikinci el ürün gönderirken onlardan çok daha ucuza satış yapan Hepsiburada'dan aldığın ürünün sıfır olmasını beklemen çok saçma olmuş. Hepsiburada gibi çevrimiçi satış platformlarında satılan teknoloji ürünlerinin %90'ı ikinci el, yüzde 9'u ise sahte üründür. Kalan %1 orijinal ürünü ise Hepsiburada gibi mağazalardan alman için seni cezbedecek fiyat ya da başka bir yönden hiçbir özelliği olamaz. Bunu yeni anlamış olman çok manidar.

Bugün elime ulaşan 870 EVO 1TB SATA SSD'yi 1149 TL'ye Hepsiburada KacParaya adlı satıcıdan aldım ürünü. Ürünün kargosunun içerisinde fatura çıkmaması üzerine işkillendim ve kontrol etmeye başladım. Kullanım kılavuzunun içerisinde Download Samsung Magician kartı da çıkmadı ve disk bilgisayara takar takmaz direkt formatlanmış bir şekilde Windows tanıdı. Normalde sıfır bir disk alırsanız disk yöneticisinden girip formatlayıp yeni bölüm oluşturmanız lazım. Bütün bu gariplikler üzerine Samsung Magician ile kontrol ettim, ürün "Unverified / Authentication is required." olarak gözükmekte ve Firmware kodu: 2105XKR olarak gözükmekte. Performance Benchmark kısmında ise: 510 MB/s read, 461 MB/s write, Random read (IOPS) 35888, Random write (IOPS) 46875 olarak gözükmekte. İki bilgisayarda test ettim. Magician yazılımını silip yüklemek ya da port değiştirmek hiçbir işe yaramıyor. İade sürecini başlatmış durumdayım. Tek temennim şu ki forumlarda birkaç farklı satıcıda sahte ürün mevzusu yaşanmış özellikle 2021 Ağustos ayında. Bu ürünü alacak arkadaşlara bu mesajların ulaşması ve bu satıcılardan uzak durmalarıdır. Temiz güvenilir satıcıları veya ilanları gönderebilirseniz bir sonraki alışverişimi onlardan yapacağım.
Daha elinde ise CrystalDiskInfo indirip ekran görüntüsü atar mısın?
Ayrıca KacParaya denen satıcı SSD'yi satıştan kaldırmış veya Hepsiburada kaldırmış.

Belki iade edilen ürünü göndermişlerdir. Bu arada aldığınız birkaç şey sahte çıktı diye Hepsiburada'yı suçlamak saçma. Çok sayıda alışveriş yaptım. İkinci el veya sahte ürün hiç gelmedi.

Daha elinde ise CrystalDiskInfo indirip ekran görüntüsü atar mısın?
Ayrıca KacParaya denen satıcı SSD'yi satıştan kaldırmış veya Hepsiburada kaldırmış.

35-38 GB kullanım gözüküyor tahminimce birisi işletim sistemi kurmuş daha önce
Dün yoğunluktan dolayı görsel yükleyemedim. Merak edebileceğiniz, işinize yarayabilecek bütün görseller ektedir.

Belki iade edilen ürünü göndermişlerdir. Bu arada aldığınız birkaç şey sahte çıktı diye Hepsiburada'yı suçlamak saçma. Çok sayıda alışveriş yaptım. İkinci el veya sahte ürün hiç gelmedi.

Kimi suçlamalıyım tam olarak? Zaten farkındaysanız özellikle satıcı adı vererek konuyu paylaştım

Hepsiburada'dan aldığın ürünün sıfır olmasını mı bekliyordun. Diğer büyük teknoloji mağazaları bile çevrimiçi satışlarda teşhir ya da ikinci el ürün gönderirken onlardan çok daha ucuza satış yapan Hepsiburada'dan aldığın ürünün sıfır olmasını beklemen çok saçma olmuş. Hepsiburada gibi çevrimiçi satış platformlarında satılan teknoloji ürünlerinin %90'ı ikinci el, yüzde 9'u ise sahte üründür. Kalan %1 orijinal ürünü ise Hepsiburada gibi mağazalardan alman için seni cezbedecek fiyat ya da başka bir yönden hiçbir özelliği olamaz. Bunu yeni anlamış olman çok manidar.

Hocam ürünün sıfır olup olmaması çok önemli değil satış öncesi test amaçlı bile takmış olabilirler konu burada bu değil. Piyasa fiyatına sahte ürün satmaları esas sıkıntı.

Dosya Ekleri

• performanceBenchmark.jpeg
    performanceBenchmark.jpeg
    177,5 KB · Görüntüleme: 150
  • diskdenetleme.jpeg
    diskdenetleme.jpeg
    164,1 KB · Görüntüleme: 130
  • Yeni Bit Eşlem Resmi (2).jpeg
    Yeni Bit Eşlem Resmi (2).jpeg
    75 KB · Görüntüleme: 2.255
  • Yeni Bit Eşlem Resmi (3).jpeg
    Yeni Bit Eşlem Resmi (3).jpeg
    150,9 KB · Görüntüleme: 134
  • Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    88,8 KB · Görüntüleme: 159
Yeni bir partition olusturup tekrar kontrol edebilir misin Samsung Magician ile. Bir de aktif internet baglantisi ve izin gerekebiliyor magician icin bazi durumlarsa

İlk ürünün iade süreci tamamlanınca aşağıdaki linkten ürünü tekrar satın aldım. Artık bende işi fantezi boyutuna çıkartıp bu sahte ürünleri bitirene kadar satın alacağım. İkinci almış olduğum ürünün seri numarası farklı resimlerde de detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Hiç bir bilgiyi gizlemeden paylaşacağım.
Üründeki firmware kodunu araştırınca artık konumuz çıkmaktadır. Bundan sonra alacak olan arkadaşlara fikir verir. Ürünün orjinal kutu içeriğini internette bulabilirsiniz. SSD üzerindeki etiket, ssd bağlantı vida noktaları en büyük ipucu bu konuda. İade sürecini başlattım önümüzdeki hafta yeni bir 870 Evo ile görüşmek üzere 😖
Ürün linki: Hepsiburada Mgn Teknoloji
Yeni bir partition olusturup tekrar kontrol edebilir misin Samsung Magician ile. Bir de aktif internet baglantisi ve izin gerekebiliyor magician icin bazi durumlarsa
Kendi üzerinde partition ile gelmesi zaten ürünün açılıp denendiğine bir işaret. 2 farklı makinede ikisi de internete bağlı olarak test ettim.

Forum Yetkilileri konu başlığını iki satıcının da adı geçecek şekilde düzenleyebilirse çok memnun olurum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.36.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.36.jpeg
    192,3 KB · Görüntüleme: 110
  • WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.37 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.37 (1).jpeg
    111,7 KB · Görüntüleme: 124
  • WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.37.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.37.jpeg
    204,8 KB · Görüntüleme: 2.185
  • WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.38.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-08 at 20.34.38.jpeg