Hepsiburada kartı bloke etti

Eliras

Centipat
Daha fazla  
Kendi Hepsiburada hesabımla alışveriş yapacaktım. Kardeşimin banka kartını kullandım. Site kardeşimin kartını bloke etti. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bakiye var ve kart internet alışverişine açık. Daha yeni Bankaya gidip Karta bakiye yükledim.
Hocam, bakiye yetersiz demek hiç yok demek değildir. Karttaki paranın, alış veriş limitini karşılamaması demektir. Yani alacağınız şey 300 liraysa, hesapta 299.99 varsa alışveriş gerçekleşmeyecektir.

Bakın bakiyede bulunan herhangi bir bloke, bakiyede ki 10 kuruşluk eksik, kartın limitinin dolmuş olması vs. Her şey bloke sebebidir. Eğer kart internet alış verişine kapalı değilse başka bir durum olamaz. Eğer olduğunu düşünüyorsanız bankanız ile iletişime geçin.

Bakiye var yeni yükledim kart internet alışverişine açık durumda kart sahibinin ismi farklı sitedeki hesap da benim üzerime.

Hocam, bakiye yetersiz demek hiç yok demek değildir. Karttaki paranın, alışveriş limitini karşılamaması demektir. Yani alacağınız şey 300 liraysa, hesapta 299.99 varsa alışveriş gerçekleşmeyecektir.

Hocam 450 TL'lik ürün siparişi verecektim.
Karta 550 TL yükledim.

Kendi Hepsiburada hesabımla alışveriş yapacaktım. Kardeşimin banka kartını kullandım. Site kardeşimin kartını bloke etti. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kart internet alışverişine açık durumda.
Saat 8 de karta 550 TL yatırdım alacağım ürün 450 TL telefona doğrulama kodu geldi yazdım. Kart bilgilerini eksiksiz girdim. Alışverişi tamamlamaya tıkladım ve kartın bloke olduğunu gördüm.
450 TL'lik ürün siparişi.

Hocam, bakiye yetersiz demek hiç yok demek değildir. Karttaki paranın, alışveriş limitini karşılamaması demektir. Yani alacağınız şey 300 liraysa, hesapta 299.99 varsa alışveriş gerçekleşmeyecektir.

Blokeyi nasıl kaldıracağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Site mi yoksa banka mı bloke etti? Doğrulama kullandınız mı?

Hocam doğrulama kullandım.

Anladım zaten. Fakat ancak banka çözebilir.

Kartın bloke olması tabiri yanlış bencekran kartı kullanamıyorsunuz sanırım Hepsiburada.com sitesinde. Aksi bir durumda banka taraflı bir durum söz konusu olur zira. Müşteri hizmetlerinden bilgi almayı denediniz mi?

Hocam birazdan müşteri hizmetlerinden bilgi almayı deneyeceğim.
Cevaplar için teşekkür ederim.
Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alıcam.

Geri
Yukarı