Hepsiburada kurulan monitörü iade alır mı?

Leshmeatt

Femtopat
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...full-hd-curved-oyuncu-monitor-pm-HB00000OCR44
Bu monitörü çarşamba teslim aldım. (Ebrar bilgisayar satıcısından) Ilk gün 1 ölü piksel çıktı sorun olmaz deyip iade etmedim. Bugün baktım 2. ölü piksel de var. İade süreci başlattım. Müşteri hizmetlerindeki kadın ürünü kurduysanız alınmayabilir vs. dedi. Az önce parçaları, belgeleri, faturayı eksiksiz şekilde koydum kutuya. (sadece içinden çıkan kablo vs koyulan naylon poşetler yok o kadar) sonuç olarak iade sizce kabul edilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...full-hd-curved-oyuncu-monitor-pm-HB00000OCR44
Bu monitörü çarşamba teslim aldım. (ebrar bilgisayar satıcısından) ılk gün 1 ölü piksel çıktı sorun olmaz deyip iade etmedim. Bugün baktım 2. ölü piksel de var. İade süreci başlattım. Müşteri hizmetlerindeki kadın ürünü kurduysanız alınmayabilir vs. dedi. Az önce parçaları, belgeleri, faturayı eksiksiz şekilde koydum kutuya. (sadece içinden çıkan kablo vs koyulan naylon poşetler yok o kadar) sonuç olarak iade sizce kabul edilir mi?

14 gün koşulsuz iade hakkınız var. Aslında ancak, poşet falan eksik olduğu için bir ihtimal. İade olmasa bile değişim yapılması lazım ölü piksel olduğu için.

14 gün koşulsuz iade hakkınız var. Aslında ancak, poşet falan eksik olduğu için bir ihtimal. İade olmasa bile değişim yapılması lazım ölü piksel olduğu için.
Hocam monitör için olan buyuk poset ve belgelerin olduğu çıt-çıtlı poşet var sadece hdmi ve güç kablosu çıplak.

Firmalar 5 ölü piksele kadar görmezden gelirler. 5 Ölü pikselden daha az ölü piksele sahipseniz değişim yapılmaz.
Hocam zaten 14 gün iade hakkım var. Bir de 2 ölü piksel birleşince almaları gerekmez mi?

Firmalar 5 ölü piksele kadar görmezden gelirler. 5 ölü pikselden daha az ölü piksele sahipseniz değişim yapılmaz.

Çok saçma bir durum. İlk defa görüyorum. Sorunlu bir modelin değişimi veya iadesi olmalıdır. Sonuçta aldığın ürün sıfır yok kargo hasarı vs alıcıyı yani müşteriyi alakadar edecek bir durum değildir. Kargo firmasının veya firmanın sorunudur.

Hocam monitör için olan buyuk poset ve belgelerin olduğu çıt-çıtlı poşet var sadece hdmi ve güç kablosu çıplak.

Hocam zaten 14 gün iade hakkım var. Bir de 2 ölü piksel birleşince almaları gerekmez mi?
O biraz sıkıntı işte. Sonuçta size öyle gelmedi. Kadının dediği gibi bir durum olma ihtimali var.

İade hakkın ile ölü pikselin alakası yok. Ölü pikselden ötürü iade/değişim yapmak istiyorsan 5 ve daha fazla ölü piksele sahip olmalısın.

Ghosting & ölü pixel de bir ayıptır veya kusurdur. Ghostingin genel anlamda monitörlerde ortaya çıkıyor olması veya teknolojik aletlerde (en pahalısı veya en kalitelisi de olsa) bu soruna sürekli rastlanıyor olunması o ayıbı veya kusuru ortadan kaldırmıyor. Bunu normalleştirmeyi bırakalım. Ölü pikselden dolayı değişim veya iade için şu kadar ölü pixel gereklidir diye bir kanun & yönetmelik hükmü yok. Bu firmaların veya kullanıcıların kendilerince uydurduğu bir algıdır. Bir üründe kusur varsa vardır. Yoksa da yoktur. Firmaların kafalarına göre ''az ghosting var ben bunu kusur olarak kabul etmiyorum'' veya ''2-3 ölü pixele kadar garantiye sokmuyorum'' deme hakları yoktur. Bu durum tüketicinin hakkını gasp etmek anlamına gelir. Neden insanların bu dayatmayı kabul ettiklerini anlayabilmiş değilim. Sorununuz düzelmezse Tüketici Hakem heyetine başvurunuz lütfen.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

ghosting & ölü pixel de bir ayıptır veya kusurdur. Ghostingin genel anlamda monitörlerde ortaya çıkıyor olması veya teknolojik aletlerde (en pahalısı veya en kalitelisi de olsa) bu soruna sürekli rastlanıyor olunması o ayıbı veya kusuru ortadan kaldırmıyor. Bunu normalleştirmeyi bırakalım. Ölü pikselden dolayı değişim veya iade için şu kadar ölü pixel gereklidir diye bir kanun & yönetmelik hükmü yok. Bu firmaların veya kullanıcıların kendilerince uydurduğu bir algıdır. Bir üründe kusur varsa vardır. Yoksa da yoktur. Firmaların kafalarına göre "az ghosting var ben bunu kusur olarak kabul etmiyorum" veya "2-3 ölü pixele kadar garantiye sokmuyorum" deme hakları yoktur. Bu durum tüketicinin hakkını gasp etmek anlamına gelir. Neden insanların bu dayatmayı kabul ettiklerini anlayabilmiş değilim. Sorununuz düzelmezse tüketici hakem heyetine başvurunuz lütfen.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
A) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
B) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
Ç) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
Seçimlik haklarından birini kullanabilir. satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Aynen öyle desteğin için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı