Hepsiburada Kutusu Açılan Mouse İadesi

squirrel0x0

Hectopat
Daha fazla  
Hepsiburada üzerinden mouse satın aldım. Dün elime ulaştı fakat çok büyük olduğu için geri iadesini yapmak istiyorum. Ürün Bloody V7MA modeli ama kutusunu açtım sonuçta elime büyük geldiğini başka türlü anlayamazdım. Hiç kullanmadım kutusuna koydum. Bu ürünü iade alırlar mı?

Hatırladığım kadarıyla kutusu açılmış ürünler iade edilemiyor fakat 14 geçmedi ise müşteri hizmetlerine mesaj at ve durumu anlat kutuyu yırtmadıysan alıcaklardır.

Açılmış olması önemli değil. Sadece iade sebebini düzgün belirtin. Yani " ürün bozuk " gibi bir sebeple iade ederseniz onlar da çalışıyor diye geri yollar. Onun yerine " ürün beklediğim gibi değil " gibi bir sebep belirtirseniz sorunsuzca iade alınır.

Bende bu hafta hepsiburada dan aldığım asus laptopu iade ettim. Bilgisayarda donma sorunu vardı. Bir kaç sorun vardı bide. Sonra iade başvurusu yaptım. Faturası yoktu aradım müşteri hizmetlerini fatura yok diye ertesi gün faturasız gönderim yapabilirsiniz diye mesaj attılar. Bide kargoda bedava. Gönderdim ürünü ama nedenini memnun kalmadım yazdım. Sonra ürün ellerine ulaşmış neden gönderdiniz diye aradılar bende sorunlarını anlattım. Onlarda asus servisine gondercez onlar ne derse ona göre kabul ederiz dediler. Ertesi gün iade onaylandı ve bugünde 2 gün içerisinde para iadesi yapılacak diye mesaj geldi. Sende memnun kalmadım yaz. Ben bide 3 gün kullandım. Kutuda az da olsa yıpranmıştı. Seninkini de kabul ederler büyük olasılık.

Son düzenleme:
Benim satıcı hepsiburadanın kendisi değildi. Acaba bu yüzden herhangi bir sorun yaşar mıyım? Şuan iade için yolladım fakat durum kısmında ihtilaf diye bir şey yazıyor.

Beyler ürün kullanılmış diye iade reddedildi. Ben ürünü yaklaşık 10 dakika felan kullandım. Gerçekten elini ağrıttı büyük geldiği için tam verimde alamadım. Bu konu hakkında başka neler yapılabilir?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı