Hepsiburada laptop iade süresi ne kadardır?

misafir90

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 1 hafta önce Hepsiburada'dan satıcı Hepsiburada şeklinde FreeDOS laptop aldım ama benim için özellikleri fazla geldi ve birkaç kere mavi ekran aldım bu cihazı 14 gün geçmeden iade edebiliyor muyum?

Son düzenleme:
Umarım laptop u açmamışsınızdır, iade süreci sıkıntılı olabilir açtığınız için. Özelliklerinin fazla gelip gelmediğini laptop u almadan önce düşünmeniz daha sağlıklı olur hem satıcı için hem kendiniz için.

Umarım laptop u açmamışsınızdır, iade süreci sıkıntılı olabilir açtığınız için. Özelliklerinin fazla gelip gelmediğini laptop u almadan önce düşünmeniz daha sağlıklı olur hem satıcı için hem kendiniz için.
Cihazı açtım windows kurdum hatta ama birkaç kere mavi ekran aldım 3 defa aca bu cihazda sorun olduğunu mu gösterir?

Cihazı açtım windows kurdum hatta ama birkaç kere mavi ekran aldım 3 defa aca bu cihazda sorun olduğunu mu gösterir?
Yanlış kurmuş olabilirsiniz, bence hiç öyle bir işe girişmeyin kullanmaya devam edin, teknoloji çok çabuk gelişiyor daha düşük bir laptop alırsanız çok çabuk eskiyecek.

Zaman geçirmeden yapmanız gereken markanın destek hattını aramanız, yeni aldığınız üründe sorun yaşadığınızı belirtmeniz. Destek hattından yapılan yardım sonunda sorununuz çözümlenmedi ise , onarım değil aldığınız cihazın DOA kapsamında iade etmek istediğinizi belirterek bir DOA kayıt formu almanız bununla birlikte iade edebilirsiniz. (İade ettiğiniz ürün distribütör firmaya gönderim yapılır belirtilen sorun teyit edildikten sonra iadeniz gerçekleşir.) Onun haricinde satıcı Hepsiburada olduğu için ilk olarak müşteri hizmetlerine yaşadığınız sorunu aktarıp iade etmek istediğinizi belirtiniz belki dediğim süreç işlemeden iade alabilirler. Tüm bu süreçte ürünün kutusunu ve kutu içeriğini muhafaza etmeyi unutmayınız.

Zaman geçirmeden yapmanız gereken markanın destek hattını aramanız, yeni aldığınız üründe sorun yaşadığınızı belirtmeniz. Destek hattından yapılan yardım sonunda sorununuz çözümlenmedi ise , onarım değil aldığınız cihazın DOA kapsamında iade etmek istediğinizi belirterek bir DOA kayıt formu almanız bununla birlikte iade edebilirsiniz. (İade ettiğiniz ürün distribütör firmaya gönderim yapılır belirtilen sorun teyit edildikten sonra iadeniz gerçekleşir.) Onun haricinde satıcı Hepsiburada olduğu için ilk olarak müşteri hizmetlerine yaşadığınız sorunu aktarıp iade etmek istediğinizi belirtiniz belki dediğim süreç işlemeden iade alabilirler. Tüm bu süreçte ürünün kutusunu ve kutu içeriğini muhafaza etmeyi unutmayınız.
Satıcıyla temasa geçtim cihaz açıldığı için garanti kapsamına girdiğini ve markayla iletişime geçmemi söylediler. Ama 14 gün yasal cayma hakkı var acaba bu cihaz açıldı diye kanunen bozuluyor mu yoksa hepsiburadanım bir dayatması mı?

Satıcıyla temasa geçtim cihaz açıldığı için garanti kapsamına girdiğini ve markayla iletişime geçmemi söylediler. Ama 14 gün yasal cayma hakkı var acaba bu cihaz açıldı diye kanunen bozuluyor mu yoksa hepsiburadanım bir dayatması mı?

Yasal olarak kazanma ihtimaliniz olabilir ama adamların sitesinde yazdıkları budur. Sorunsuz iade için dediğim gibi yapabilirsiniz. Diğer türlü uğraşmanız gerekebilir. Sürekli mavi ekran veriyorsa hiç dokunmadan iade talebi açıp sorunu da yazıp şansınızı deneyiniz.

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Hepsiburada’ya başvurarak iade koşulları dahilinde, kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak kolayca iade edebilirsiniz.

İade Koşulları:

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;
arrow-right.svg

Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,
arrow-right.svg

Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
arrow-right.svg

Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.
arrow-right.svg

Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizlerinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.
information.svg

Hepsiburada, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.
information.svg

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürün tiplerinden biri, "Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerdir. (İç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık, epilatör, tıraş makineleri vb.) "

Geri
Yukarı