Hepsiburada satın alınan ürünü yanlış renkte yolladı

blackrow

Kilopat
Daha fazla  
iPhone 12 almaya kadar verdim. Çevremde ürünü bulamadığım için ürünü Hepsiburada üzerinden almaya karar verdim. Ürünün renklerinde fiyat farkı mevcut ve ben mavi olanı seçip sipariş verdim fakat elime mavi yerine siyah ürün ulaştı. Benim kullanıcı olarak ne gibi haklarım var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış ürünün gönderilmesi nedeniyle iade/değişim hakkın mevcut.

Hocam zevk meselesi tabii ama siyah candır. Zaten kılıf taktıktan sonra rengin bir önemi kalmıyor. Tüm telefonlarımı kılıfla kullandım bu sebeple rengin bir hükmü kalmadı. Değişim neyse de iadeyle uğraşmayın derim. Yeni yıl geliyor sonrasında fiyat güncellerler veya stokta yok derler bir şey olur başınızı ağrıtmayın. Takdir sizin.

Benim amacım bu sebeple üst model veya indirim talep etmek iade edebilirim ürünü fakat iade gerçekleşene kadar paraya erişimim olmayacak ve o süreçde ürünlere zam gelecek üstelik renk farkı için ürüne ekstra fiyat ödemesi yaptım.

Benim amacım bu sebeple üst model veya indirim talep etmek iade edebilirim ürünü fakat iade gerçekleşene kadar paraya erişimim olmayacak ve o süreçde ürünlere zam gelecek üstelik renk farkı için ürüne ekstra fiyat ödemesi yaptım.
Satıcıyı, sözleşmeye uygun şekilde sipariş verilen malın gönderilmesine/değiştirilmesine zorlayacaksın.

Satın aldığım mağaza ürünü iade edin tekrar gönderelim veya para iadesi yapalım dedi iki seçenekdede vakit kaybı yaşamış oluyorum sorunum bu ve bu konuda tüketici haklarımı öğrenmek istiyorum

Satıcıyı, sözleşmeye uygun şekilde sipariş verilen malın gönderilmesine/değiştirilmesine zorlayacaksın.

Ürüne iade işlemi yapsam bile ürünü almaları iki gün yeni ürünün gönderilmesi iki gün kadar sürer yani boş yere 4 gün kaybetmiş oluyorum.

Satın aldığım mağaza ürünü iade edin tekrar gönderelim veya para iadesi yapalım dedi iki seçenekdede vakit kaybı yaşamış oluyorum sorunum bu ve bu konuda tüketici haklarımı öğrenmek istiyorum
Hayır böyle bir şey yok. Onlara sözleşmeye aykırı şekilde yanlış malı gönderdiklerini ve bundan doğacak kaybın sorumluluğunun sana ait olmadığını onlardan kaynaklandığını bu yüzden doğru ürünü göndermeleri gerektiğini aksi halde yasal sorumlulukları bulunduğunu bildir. Yoksa sözleşmeye aykırı maldan tazminat dahil her türlü hakkın saklıdır.

Ayrıca faturada bellidir senin hangi ürünü aldığınla onların hangi ürünü gönderdiği. Fiyat farkı varsa zaten direkt sorumlular.

Hayır böyle bir şey yok. Onlara sözleşmeye aykırı şekilde yanlış malı gönderdiklerini ve bundan doğacak kaybın sorumluluğunun sana ait olmadığını onlardan kaynaklandığını bu yüzden doğru ürünü göndermeleri gerektiğini aksi halde yasal sorumlulukları bulunduğunu bildir. Yoksa sözleşmeye aykırı maldan tazminat dahil her türlü hakkın saklıdır.

Ayrıca faturada bellidir senin hangi ürünü aldığınla onların hangi ürünü gönderdiği. Fiyat farkı varsa zaten direkt sorumlular.

Ben şunu öğrenmek istiyorum bana aynı renk ürünü yollayabilir ama ben boş yere mağdur oldum bu süreçde vakit kaybı yaşamış olacağım zaten hangi ürünü seçtiğim sistem üzerinde görünüyor üstelik renk için ekstra ücret ödedim ayıplı ürün gelmiş oldu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı