Hepsiburada vs. Trendyol

Kesinlikle Hepsiburada daha iyi, onunda iyisi Amazon tabii ki. Trendyol'u mümkün olduğunca kullanmamaya çalışıyorum kargo zamanlaması berbat çünkü. Hepsiburada hizmet konusunda birkaç tık önde.

İki sitedende bir sürü alışverişim var ikisinde de sorun yaşamadım hiç. Notebook ve monitörü biraz daha uygun diye hepsiburadadan almıştım daha oncedende televizyon aldım. Trendyoldan çamaşır makinesi aldım 2 adet baza aldim onun dışında giyim ve araba aksesuarlarını aldim sorun olmadı hiç.

İnternetten çok alışveriş yapıyorum, düşüncem şu yönde.
Trendyol'da satıcılarla iletişim daha kolay, iade durumları çok basit.
Hepsiburada'da arayüz ve uygulaması sıkıntılı, satıcılarla rahat iletişim kuramıyorsun, çoğusu soru sormayı kapatıyor, fiyatlar Hepsiburada'da daha uygun oluyor, satın aldığın bir ürünü ilandan kaldırabiliyorlar.
N11'de fiyatlar daha pahalı, mağazalar daha resmi, garanti kağıtlarına kadar geliyor.
Bana göre Trendyol Hepsiburada'dan daha iyi, tam orta konumda, kolay iade benim için ürün satın almaktan daha önemli, Trendyol'da iade konusunda hiç sıkıntı yaşamadım.
Şu an Hepsiburada'daki sipariş ettiğim kaskda yaşadığım sorun🤷🏻‍♀️ mağaza soru sormayı kapatmış, durumu hakkında bilgide alamıyorum mesela.

IMG_20221108_023209.jpg

IMG_20221108_023128.jpg

Son düzenleme:
İkisinden de ara sıra alışveriş yapıyorum. Bence Hepsiburada daha önde özellikle kargo sistemi çok daha önde. (Hangi site daha ucuzsa oradan alırım genellikle site ayırt etmem.)

Açıkçası destek açısından Trendyol'un sorunları var. Desteğin yanında garip, ne yaptığı belirsiz satıcılar da biraz daha yoğun. Hepsiburada'nın genel olarak daha iyi olduğu kanaatindeyim ama o kısımda da sıkıntılar var tabi. Mesela controller alacaktım bir kaç gün önce alacağım sekmenin birinde ithalatçı mı Sony Eurasia mı garantili yazmıyor soru cevap kısmında kimi satıcı Sony Eurasia diyor kimisi demiyor.

Tabi benim gözümde hiçbiri Amazon'un çeyreği etmez o çok ayrı bir konu.

Trendyol tekstil ürünü aksesuar vs. daha çeşitli. Hepsiburada ise hırdavat, elektronik ya da oto aksesuar gibi konularda daha çok çeşit sunuyor. İkisinin de yoğunluklu kullanıcı kitlesi farklı. Alınacak ürünün ne olduğuna göre hangisinin iyi olduğu değişir bence.

Geri
Yukarı