Hepsiburada yanlış ürün gönderme sorunu

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Hepsiburada'dan VR Box siparişi verdim ama fön maşası yolladılar. Dollandırıldığımı zannetmiyorum çünkü yolladıkları ürünün fiyatı alacağım üründen kat kat daha pahalı. Kargo paketini açalım derken dıştaki kartonu biraz yırttık ama ürünün kendi kutusu sağlam geri alırlar mı ve nasıl göndereceğim?

Son düzenleme:
Siparişlerim sayfasında Kolay İade butonuna basın. Daha sonra Devam Et butonuna basın ve para iadesini mi, ürünün değiştirilmesi mi istediğinizi seçin. Devam Et butonu ile işlemi başlatın. @Hepsiburada

hepsiburada.JPG

Hepsiburada'dan VR Box siparişi verdim ama fön maşası yolladılar. Dollandırıldığımı zannetmiyorum çünkü yolladıkları ürünün fiyatı alacağım üründen kat kat daha pahalı. Kargo paketini açalım derken dıştaki kartonu biraz yırttık ama ürünün kendi kutusu sağlam geri alırlar mı ve nasıl göndereceğim?
Alırlar. Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsin. Hepsiburada öyle bir şey yapmaz.

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?
  • • Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.
    • Ürününüz hepsiburada.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Tedarikçi firma ve lojistik tarafından yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir. Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.
    • "Sipariş Takip" sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Geri Gönderim” butonuna basın.
    • İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek İade ve diğer işlemler seçimindeki “Faturadaki ürün ile bana gelen ürün farklı” formunu doldurun. Sayfanın sağ alt tarafından bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum u işaretleyerek “Devam Et” Butonuna basın
    • Açılan yeni pencereden geri göndereceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.
    • Kaydet ve Bitir butonuna bastıktan sonra kaydınız oluşturulmuş olacaktır. Ekranda çıkan Yurtiçi Kargo gönderi kodunu kullanarak belirtilen tarihe kadar ürünü bize gönderin.
    • Konuyla ilgili daha fazla bilgiye Ürün hepsiburada.com’a ulaştıktan sonra süreç nasıl devam ediyor? sorusunun cevabından ulaşabilirsiniz.

Yanlış ürünü hepsiburada.com’a nasıl göndereceğim?
  • • Ürünlerinizi tarafımıza ücretsiz olarak, e-posta adresinize bildirilecek olan, “kargo gönderi kodu” ile anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo aracılığıyla geri gönderebilirsiniz.Yurtiçi Kargo’ya aşağıda belirtildiği gibi ulaşabilirsiniz.
    • Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi’ni (444 99 99) arayarak adresinize kurye talep edebilir,
    http://www.yurticikargo.com web sitesinde “Gönderi Yap” menüsü altındaki “Tıkla Gönder” servisini kullanarak online kurye talep edebilir,
    http://www.yurticikargo.com web sitesi üzerinden bireysel internet şubesine kayıt olarak online gönderi yapabilir,
    En Yakın Şube > Bilgi Servisleri > Yurtiçi Kargo linkinden size en yakın Yurtiçi Kargo şubesinin adresini öğrenerek doğrudan şubeye teslim edebilirsiniz.

Siparişlerim sayfasında Kolay İade butonuna basın. Daha sonra Devam Et butonuna basın ve para iadesini mi, ürünün değiştirilmesi mi istediğinizi seçin. Devam Et butonu ile işlemi başlatın. @Hepsiburada

Eki Görüntüle 324504
Peki ürünü yolladıkları dıştaki kutu yırtıldı ama ürününün kendi kutusu sağlam alırlar mı geri?

Peki ürünü yolladıkları dıştaki kutu yırtıldı ama ürününün kendi kutusu sağlam alırlar mı geri?
Tüketici haklarına göre bu bir sorun değil, iade almaları gerekiyor.

Kardeşim takma kafana bunları. Kargonun kutusu yırtılmış. Önemli değil o kadar. Ürünün kendi kutusuna yada ürüne zarar gelmedi sürece hiçbir şey olmaz. Git yeni bir karton kutu bul, içine ürünü koy ve gönder. Nerede bantlayacağım falan diyorsan Hepsiburada Aras Kargo ile çalışıyor. Sana sistem otomatik olarak iade için bir kod verecek. O kodu kağıda yada telefonuna yaz. Daha sonra sana en yakın Aras Kargo şubesine git. Kolinin içine ürünün kutusunu koy. Koliyi orada bantla. Daha sonra görevliye Hepsiburada iade yapacağım de. Senden zaten direk kodu isteyecekler. Kodu oradaki görevliye göster. Bu kadar, başka yapman gereken bir şey yok. Ayriyeten kargo ücretsiz gidecek, para istemeyecekler senden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı