Hepsiburada yanlış ürün yolladı

Gelen kargonun içinde ekran kartı yerine başka bir şey geldiğini kanıtlayabiliyorsan sorun yok. Satıcı Hepsiburada'nın kendisi değilse ve kötü niyetliyse, "Ben ekran kartı gönderdim ama alan kişi(siz) bana başka bir şey gönderdi diye iftira atıyor" diyebilir.
Yani kısacası kargo poşetini açarken videoya çekmediyseniz ve satıcı dolandırıcıysa davalık olabilirsiniz.
Gerçekten yanlışlık olduysa da satıcı direkt iade alır ya da doğrusunu gönderir zaten.
Peki şimdi arayıp satıcıya sormalı mıyım?

Çünkü aklıma gelmedi video çekmek. Ürünün kutusunu açmadım üzerinde baloncuklu poşeti bile duruyor. Sadece kargo poşetini açtım.

Ürünü yanlış göndermişler, endişe etmeyin Hepsiburada'ya ulaşın gerekirse mahkemeye verin ama pes etmeyin.
Ulaştım zaten durumu izah ettim müşteri hizmetlerine uzmanlara bildirdiklerini söylediler ve iade talebi oluşturdular. Fotoğraflı kanıtım var ama video kanıtın yok.

Satıcı firmayı arayıp durumu soruşturması mıyım?

Lütfen rahat olun. Tüketici olduğunuzu unutmayın. Tüketiciler kanun önünde her daim korunmuştur. İade talebiniz olumlu sonuçlanacaktır kuvvetle muhtemel.​
Peki ürün iade edildikten sonra ellerinde stok yoksa ne gibi bi durumla karşılaşırım bir bilginiz var mıdır?

Yani şu an daha fazla ne yapabilirsiniz bilemedim.
Ben yapmam gereken yaptım Hepsiburada'ya bildirdim. Eğer sıkıntı çıkarırlarsa haklarımı kullanacağım başka yapacağım bir şey yok sanırım. Destekleriniz için minnettarım dostlar.

Ulaştım zaten durumu izah ettim müşteri hizmetlerine uzmanlara bildirdiklerini söylediler ve iade talebi oluşturdular. Fotoğraflı kanıtım var ama video kanıtın yok.

Satıcı firmayı arayıp durumu soruşturması mıyım?

Fotoğraflı kanıt nasıl olabilir Murat bey. Siz öylesiniz demiyorum ama kötü niyetli bir ALICI düşünün. Ekran kartını alıyor daha sonra ekran kartıyla aynı boyutlarda bir pakete ucuz Çin malı bir şeyler koyup satıcı bana ekran kartı göndermedi bunu gönderdi diyor. Sonra kendi sahte ürününün fotoğrafını çekiyor ve bu kanıtımdır diyor.
Kargo paketini açarken video çekmemeniz kötü olmuş ama ders olsun özellikle böyle pahalı ürünlerde videoyla açın. Satıcıyla Hepsiburada üzerinden iletişime geçin ve konuşmak yerine yazışırsanız daha iyi olur. Ya da konuşmayı kayıt altına alın. Kargoyu açarken video çekmeyi unuttum vs de demeyin.

Fotoğraflı kanıt nasıl olabilir Murat bey. Siz öylesiniz demiyorum ama kötü niyetli bir ALICI düşünün. Ekran kartını alıyor daha sonra ekran kartıyla aynı boyutlarda bir pakete ucuz Çin malı bir şeyler koyup satıcı bana ekran kartı göndermedi bunu gönderdi diyor. Sonra kendi sahte ürününün fotoğrafını çekiyor ve bu kanıtımdır diyor.
Kargo paketini açarken video çekmemeniz kötü olmuş ama ders olsun özellikle böyle pahalı ürünlerde videoyla açın. Satıcıyla Hepsiburada üzerinden iletişime geçin ve konuşmak yerine yazışırsanız daha iyi olur. Ya da konuşmayı kayıt altına alın. Kargoyu açarken video çekmeyi unuttum vs de demeyin.
Evet haklısınız gönderdikleri kargo poşeti ekran kartı kutusu sığmayacak kadar küçük ve gönderdikleri fan kutusu ise çok küçük. Yani gönderecekleri ekran kartı kutusunun çeyreği büyüklüğünde. Satıcı güvenilir diye tahmin ediyorum umarım. Ayrıca telefon görüşmesini kayıt altına almak yasal mı? Ona göre Hepsiburada üzerinden yazacağım.

Aslına kargoyu elime alırken anlamıştım teyit etmek amacıyla açtım cidden benim ahmaklığım umarım ahmaklığımın cezasını çekmem.

Açmadan önce kargonun boyutu belli olacak şekilde fotoğraf çektiyseniz yine sorun olmaz ekran kartı sığmayacak kadar küçük bir paketteyse.
Eğer küçük bir pakette gönderilmişse de satıcı kötü niyetli değildir diye düşünüyorum, yanlışlıkla olmuştur muhtemelen. Bir de size gönderilen ürün satıcı tarafından Hepsiburada üzerinde ya da başka sitelerde satılan bir ürün mü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı