Hepsiburada'dan Alınan Sistemin Montajını Vatan Bilgisayar Yapar mı?

heyecanliadam

Decapat
Merhabalar, hayatımda ilk kez PC topladım. Ekran kartımı, güç kaynağımı, anakartımı, kasamı Vatan'dan aldım. Işlemci, harddisk, RAM'ler ve monitörü ise hepsiburada.com'dan aldım. Ekran kartı alırken konuştuğum Vatan personeli "sıkıntı yok, nereden ucuz bulursan al, ben montajı yaparım." dedi ve bunun sözünü aldım. Işlemci, harddisk ve RAM'leri Hepsiburada'dan aldığım için Vatan personeline bir ücret ödemem gerekiyor mu? İlk defa PC topladığım için her şey kafama takılıyor. Bu arada montajı kendin yap demeyin, cesaret edemem :(

Son düzenleyen: Moderatör:
@Dangdro Aslında anlatılmak istenen yapmaları değil. Yapamamaları. Yapıyoruz diye alıp donanımların sağına soluna zarar vererek montaj yapmak nerede görülmüş? Forumda bu konu hakkında bir sürü konu mevcut. Mahallede bilgisayarcı varsa oraya götürün daha iyi.

Olabilir. Sinerji'ddn sistem toplamayı düşünüyorum, sadece ekran kartı başka yerden. Yapacaklarını söylediler.
@Dangdro Aslında anlatılmak istenen yapmaları değil. Yapamamaları. Yapıyoruz diye alıp donanımların sağına soluna zarar vererek montaj yapmak nerede görülmüş? Forumda bu konu hakkında bir sürü konu mevcut. Mahallede bilgisayarcı varsa oraya götürün daha iyi.

@Dangdro O kadar para verip güzel sistemler alıyorsunuz. İşi bilmeyen adamlara montaj yaptırmayın! Benden söylemesi. Sonra gelip burda konu açarsınız CPU pinlerini yamulttular, GPU yu ters takmaya çalıştılar, termal macunsuz CPU fanı taktılar vs.

2 3 video izle sende yaparsın. işlemci macunun doğru sür. Güç kablolarını doğru kitapcığa göre tak diğerleri kolay. lego gibi düşün:)

Merhabalar, hayatımda ilk kez PC topladım. Ekran kartımı, güç kaynağımı, anakartımı, kasamı Vatan'dan aldım. Işlemci, harddisk, RAM'ler ve monitörü ise hepsiburada.com'dan aldım. Ekran kartı alırken konuştuğum Vatan personeli "sıkıntı yok, nereden ucuz bulursan al, ben montajı yaparım." dedi ve bunun sözünü aldım. Işlemci, harddisk ve RAM'leri Hepsiburada'dan aldığım için Vatan personeline bir ücret ödemem gerekiyor mu? İlk defa PC topladığım için her şey kafama takılıyor. Bu arada montajı kendin yap demeyin, cesaret edemem :(

Dostum İstanbul Eyüp Çırçır mahallesinde oturuyorum evime getirebilirsen ben sana toplarım. Para felan istemem maksat yardımcı olmak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı