Hepsiburada'dan Go Gamer GP3046K ya da Go Gamer GP2973K sistem alınır mı?

gozi

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yıllarca native olarak hem Windows 10 hem de macOS çalıştırabilen Intel Mac bilgisayarlar kullandıktan sonra Apple'ın Intel modellerini üretmeyi durdurması nedeniyle Mac'in yanına bir de PC almaya karar verdim. Hem oyun hem de yarı amatör, yarı pro video prodüksiyon işlerinin yanında ileride Unreal Engine ve Unity geliştirme için kullanmayı tasarlıyorum. Dolayısıyla "olmazsa olmazlarım" RTX 4080 veya 4070 GPU (DLSS 3.x için), M2 anakartta WI-FI+bluetooth ile adamakıllı USB 3.2 hem USB-A hem USB-C tipi en az ikişer port, aşırı gürültü ve ısınma sorunu yaşamamak.

Bursa'da oturduğum için güvenilir satıcı seçeneklerim çok kısıtlı - MediaMarkt, Teknosa ve Vatan istediğim özelliklerde donanım sağlayamıyor ve pahalı gözüküyor.

DAHA ÖNCE DEĞERLENDİRDİĞİM VE BANA UYMAYAN ALTERNATİFLER:
İçinde bulunduğumuz dönemde GameGaraj, Sinerji, QP'de beğendiğim eşdeğer hazır sistemler bulunmakla birlikte peşin fiyatına taksit yapmamaları önümde finansal engel.

İtopya, Vatan, vb bana hem aşırı pahalı geliyor, hem de sikayetvar.com'da şikayetlerden yıkılıyorlar. Amazon'dan son 2 sene içinde yaptığım alışverişlerden memnuniyet seviyem %3 kullanılmış ve bozuk parçaları enflasyon bahanesiyle fahiş fiyata iteleyen satıcılardan müteşekkil.

KENDİM TOPLAMA SEÇENEĞİ: Parçalar en az %50 daha pahalıya geliyor. Zaten montaj konusunda acemiyim, birbirine uyumlu olduğundan emin olduğum aynı 4-5 bileşeni ya bulamıyorum, ya da astarı yüzünden pahalıya geliyor. Zaten iş yoğunluğumdan bu işin doğrusunun nasıl yapılacağını öğrenmeye vakit ayırabilir miyim bilmiyorum..

Hepsiburada'dan kredi kartına vadesiz taksit yapıldığı ve parçaları kendim temin etmeye kalktığımda daha pahalıya geldiği, zaten kendim toplama konusunda acemi olduğum için aşağıdaki iki sistemi gözüme kestirdim:

1. Go Gamer GP2973K AMD Ryzen 7 7700 32GB 1tb SSD + 1tb HDD RTX4070 Windows 11 Pro Masaüstü Bilgisayar (anakartı MSI A620M-E imiş)
25 Nis 2024 fiyat: 59.682,00 TL

2. Go Gamer GP3046K Amd Ryzen 7 7700 32GB 1tb SSD + 1tb HDD RTX4080 Windows 11 Pro Masaüstü Bilgisayar
25 Nis 2024 fiyat: 80.703,00 TL

Fiyat farkı olmadan 6 taksite kadar ödeme seçeneği gösterdiği için cazip görünüyor. RAM, güç kaynağı ve soğutucu dandik çıkarsa sonradan değiştirebilirim diye düşünüyorum - dediğim gibi tüm parçaları kendim toplamaya çalışmamdan daha ucuza gelecek.

Yine de Go Gamer ve Teknosolid'e sizce güvenilir mi? Bu fiyata daha iyi bir seçenek olabilir mi? Bursa dışında bir mağazadan teslim almaya vaktim ve hevesim yok. Fatura kesildikten sonra sistemde bir sorun çıkarsa sorumluluk kabul etmeyen ve üstünden atmaya çalışan satıcılara tahammülüm de yok.

Görüş ve tavsiyeleriniz benim için değerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bilgisayar, bilgisayarcıdan alınır. Peşin fıyata 6 taksit dıyorsunuz lakin fiyatlar yüksek. 4070'lı sisteme 60k çekmişler. Şaka gibi. Kullanacakları parçaların ne marka/modeli belli ne de sıfırmı 2. el mı oldukları.

Mesela bu sistem 6 taksitle 67-68k cıvarına geliyor.
Islemcısı daha ıyı, ekran kartı da öyle. Sadece CPU ve GPU'lar sızın sistemdekilerden 11k daha pahalı. Tüm parçaların markası belli, faturası var.

Kasa ve PSU kaliteli, güzel bır sıvı soğutucu ile geliyor. Belki de size dandık soğutucu gelecek. Daha söylenecek çok şey var ama uzatmayacağım.

Bu sistemi 6 taksit vade farkıyla alın, ama kesinlikle HB'den sistem almayın.

Bence bilgisayar, bilgisayarcıdan alınır. Peşin fıyata 6 taksit dıyorsunuz lakin fiyatlar yüksek. 4070'lı sisteme 60k çekmişler. Şaka gibi. Kullanacakları parçaların ne marka/modeli belli ne de sıfırmı 2. el mı oldukları.

Mesela bu sistem 6 taksitle 67-68k cıvarına geliyor.
Islemcısı daha ıyı, ekran kartı da öyle. Sadece CPU ve GPU'lar sızın sistemdekilerden 11k daha pahalı. Tüm parçaların markası belli, faturası var.

Kasa ve PSU kaliteli, güzel bır sıvı soğutucu ile geliyor. Belki de size dandık soğutucu gelecek. Daha söylenecek çok şey var ama uzatmayacağım.

Bu sistemi 6 taksit vade farkıyla alın, ama kesinlikle HB'den sistem almayın.
Çok teşekkürler. Galax MSI'dan iyi midir?

Ne yazık ki Gaming.gen.tr de fos çıktı. icloud.com uzantılı mail adresimi beğenmeyip aktifleştirdiğim üyeliğimi pasife çekmişler, sorularıma cevap vermiyorlar. Şikayetvar.com'da da ciddi kırmızı bayrak sorunları görüyorum.

Türkiye'de OEM PC ya da bileşenlerini temin etmek için güvenilir bir yer kaldıysa son birkaç hafta içinde alım yapmış ve memnun kalmış arkadaşların yorum ve tavsiyelerini rica ederim.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2024-04-30 at 10.45.14.png
    Screen Shot 2024-04-30 at 10.45.14.png
    259 KB · Görüntüleme: 5
Hocam hem vade farksız taksit istiyorsunuz hem şikayetsiz firma istiyorsunuz hem de uygun fiyata istiyorsunuz. Bu üçünü aynı anda bulabilmeniz biraz zor. Şikayetsiz uğraşmak istiyorsanız tek tek alıp toplayacaksınız o da dediğiniz gibi pahalıya geliyor. En azından forumdaki Gaming.Gen.TR yorumlarını okursanız size yararı olur.

Vade farkı almayan yerlerde 80k'lık sistem diğer yerlerde 60k'ya bulunduğu için aynı kapıya çıkıyor. Attığınız sistemlerde parçalar bile belli değil HDD falan koymuşlar ne alakaysa. Taksit ile ödeyebileceğiniz maksimum bütçeyi söylerseniz ona uygun bir sistem önerebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı