Hepsiburada'dan sipariş edilen ürün indirime girdi

Bengizli

Hectopat
Hepsiburada üzerinden 3 Kasım'da 2030 TL'ye bir monitör sipariş ettim. 4 Kasım'da kargoya verildi ve hala kargoya verildiği ilde gözüküyor. Dün, daha doğrusu 7 saat kadar önce şu malum indirim reklamlarını görünce şiparişini verdiğim ürününe tekrar baktım ve 1500 TL olduğunu gördüm. İptal etmek istedim ama kargoda olduğu için kargo gelmeden iade talebi oluşturamadığımı gördüm. Ve kargo gelene kadar indirimin biteceğini düşünüp aynı ürününden 1 tane daha sipariş verdim. Ki çok doğru bir kararmış siparişi verdikten 1 saat kadar sonra aynı satıcı aynı ürünü 2300 TL olarak değiştirdi. Sorum şu: İlk siparişim HepsiJet'den geliyor, sabah HepsiJet'i arasam ve kargoyu almak istemediğimi, para iadesi istediğimi söylesem oradan iade talebi oluşturabilir miyim? İlla kargoyu alıp açmadan internet üzerinden talep oluşturduktan sonra mı götürmeliyim? Ya da kargo kapıya geldiğinde kuryeye iade etmek istediğimi mi söylemeliyim?

İnternetden bir ürün aldığım zaman her zaman iade etmekten korkarım (Allah'tan öyle bir durum olmadı)
Umarım başınıza sorun çıkarmaz yolda kırılmaz bir şey olmaz.

İnternetden bir ürün aldığım zaman her zaman iade etmekten korkarım (Allah'tan öyle bir durum olmadı)
Umarım başınıza sorun çıkarmaz yolda kırılmaz bir şey olmaz.

İnşaallah bir şey olmaz. Aradaki fark bu kadar olmasa iade etmezdim. Ama beni en çok daha indirime gireli 1 saat olmadan fiyatının öncesinden bile fazla olması şaşırttı.

Kargo geldiğinde alma, alın iade edersiniz falan deseler de alma işi riske sokma. Kapıdan reddedip yolladığın zaman iade olmama durumu kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı