Hepsiburada'dan Xiaomi garantisi nasıl işliyor?

Daha fazla  
Arkadaşlar İnternet'ten teknolojik alet olarak hiç alışveriş yapmadım. Xiaomi Note 10 Lite alacağım. Telefon elime geldi diyelim 6 ay sonrasında olan bir arıza durumunda garantisi nasıl oluyor bilgi verebilecek var mı? Mesela elden alsan, aldığın yere geri yollarsın İnternet'ten olunca da Hepsiburada'ya mı yolluyoruz yoksa direk Xiaomi bayi ne mi yönlendirıyorlar? Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgilerde yazar. Eğer ithalatçı garanti ise aldığın firmaya gönderiyorsun ve genelde pek yardımcı olmuyorlar. İthalatçı garantili değil ise kendi mağazasına götürebilirsin garanti belgesi ile.

Hepsiburada'ya yollanmıyor, garantiyi Xiaomi'nin kendisi sağlıyor. Yani Xiaomi Türkiye'nin servisine kendiniz kargoluyorsunuz. (Eğer Xiaomi Türkiye garantili ise.)

Alacağın mağazanın verdiği garanti şekline göre değişir o bazı mağazalar direk kendilerine yollamanı isterler bazılarında ise xiaominin istediğin servisine verebilirsin diye biliyorum. Onu satıcıya sorup daha net bilgi alabilirsin.

Hocam Xiaomi Note 10 Lite Hepsiburada'da 3 farklı satıcıda satılıyor. Eğer Hepsiburada'nın direk kendi satıcısından alırsanız garanti sürecinde Hepsiburada'dan servis talebi oluşturup Hepsiburada'ya gönderiyorsunuz. Onlar gerekli işlemleri yapıyor. Ancak diğerlerinde direk olarak satıcı ya da firma ile iletişime geçmeniz isteniyor.

Hocam kesinlikle siz yollamayın. Verin Hepsiburadaya onlar yollasın. 18 gündür hepsiburada değişim yapsın diye bekliyorum. Oysa ki elimde Yetkili servisin değişim raporu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı