Hepsiburada'nın satıcıları sürekli mağdur etmesi

Böyle bir hakkı bulunmuyorsa neden satın alırken 14 gün iade hakkınız vardır yazıyor? Firmayla anlaşamıyorsan suçlusu alıcı mı?

Bu konuda kargolarda önemlidir. Ürünü coğu zaman şipşak alırız normalde ürünü kutu ambalajı açısından kontrol etmemiz gerekiyor kutuda ezilme ıslanma yırtılma var ise tutanak tutturmamız lazım ki satıcı kargo şirketine karşılık haklarını kullanabilsin. Yani konudaki durum ya müşteri kaynaklı ya da kargo kaynaklı bir durum içeriyor. Eğer alıcıdan kaynaklı ise orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, eksik parça, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesini kabul etmemesi gerekiyor. Çünkü kutu içi eksik sana bana herkese denk gelebilir sonuç olarak bu kutuda eksik var bu ürün ikinci elmi açılmış mı şüphesi ile iade ederiz. Tabi senden olduğuna inandırabilirsen iade edersin. Çünkü satıcı ürünü o hali ile bile satıp elinden çıkarmak isteyebilir veya fiyatını düşürüp teşhir veya outlet damgası verecek.
Tüketici Hakları Cayma İptal İade Koşulları

Hepsiburada'ya oysaki eğer kargo taraflı problem var ise müşterinin tutanak tutması gerekirdi diye not düşmüştüm fakat Hepsiburada bunu kabul etmedi. Son durum böyle, daha önceden defalarca kez bunu yaşadım. N11 ve Trendyol'da bu nedenle daha ucuza satıyoruz fakat insanlar inatla Hepsiburada üzerinden daha pahalıya almaya devam ediyor

Evet kesinlikle size katılıyorum. Hepsiburada sattığımız yazıcı üzerine bozuk printer kartı takılarak geri yollandı müşteriye itirazımıza rağmen iade yaptı. Yırtık kutulu ürün yolladılar itiraza rağmen iade yapıldı. Hepsiburada'nın sattığı ürünü aynı satın alıp aynı şekilde iade etmek ve denemek istedik kendi satıcı olduğu üründe hemen red yanıtını verdi. Başka satıcıdan denedik ve onayladı. Hepsiburada çok yakında satıcılarını kaybedecek. Amazon ve Trendyol kurumsal üyeliğe izin verdiği anda Hepsiburada'da satış yapmayı bırakacağız.

Ben bıraktım zaten. n11 ve trendyolda böyle bir problem yaşamadım hiç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…