Hepsiexpress Hizmeti Düşüncelerim

Merhaba!
Hepsiburada'nın indirimden aldığım ürünleri bilmeyerek (başka bir kargo şirketinin sunduğu hizmet sanarak) HepsiExpress kullanarak satın aldım. Ertesi gün gelmesi için. Sonradan kargo takibi yapmak istediğimde hemen ürünlerin işlemeye alındığını ertesi sabah da kargo işlemlerine başladığını gördüm. 14:30 sularında da ürünler istediğim yere getirildi, teslim edildi.

Yani vaat ettikleri 12:00 - 18:00 saatleri arasında kargo teslimini gerçekleştirdiler. +10 puan buradan.

Kargo geldiğinde evde olmadığımı ya da getirmelerini istediğim yerde olmadığımı varsayarsak ancak orada işler biraz ilginçleşiyor. Bildiğim kadarı ile şu an diğer kargo şirketlerinin aksine gidip alabileceğim yerleri yok. Varsa da ne sitelerinde ne de Google'da bulamadım ben. Buradan bir -7 puan.

Ayrıca kargonun yola çıktığını ve teslim edildiğini bildirmeleri dışında kargonun nerede olduğunu, ne yaptığını sana bildirmiyor. Öğrenemiyorsun. Yani ortada pek bir kargo takibi olduğu söylenemez. Bu alıcıya oldukça güvensizlik hissi veriyor. -5 puan da buradan.

Sonuç olarak vaat ettiklerini yerine getirdiklerini bizzat gördüm. Hatta iş yerinin bahçesine gelip kimseyi bulamayınca hemen ayrılmayıp önce arayıp, ben geldim sen neredesin özetli bir konuşma yaptıktan sonra Yurt içi rezaletini yaşatmadığına da şahit oldum. İşlerini iyi yaptıklarını söyleyebilirim. Kargo takibi ve bayii sorunlarını da çözerlerse ciddi bir rakip haline gelebilirler diye düşünüyorum.

Ürün şu an daha benim elime fiziksel olarak geçmediğinden hasarlı olup olmadığı konusunda bir şey diyemeyeceğim. Akşam da onu eklerim.

Resmi tatilde kargo firmalarının çalışmadığı, çalışmayacağı zaten önceden ilan edilmişti. Böyle bir isyanda bulunmanızı yersiz buluyorum. Ben de bayram kargosuna denk gelen siparişler verdim, toplamda 13 farklı paket bekliyorum. Hepsiexpress kesinlikle diğer firmalarla kıyaslandığında mükemmel çalışan bir kuruluş bence. Kutularım hepsiexpress ile geldiğinde hasarsız, telaşsız geliyor. Evet, takip sisteminde yetersizlik var. Ama bunlar zamanla gelişen şeyler.

Hocam hepsiexpress ile ayın 11'inde değil 5'inde teslim edileceği teminini verdikleri için seçtim, zaten demişim "bayramı bahane ederler" diye. 6'sında 09.00-18.00 arası ulaşır diye mail geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı